Ghana gra o półfinał

Za niewiele ponad godzinę na Soccer Stadium w Johannesburgu  reprezentacja Ghany  gra z Urugwajem . Stawką jest awans do czołowej czwórki mundialu. Jeśli „Czarne Gwiazdy” awansują do 1/2 mistrzostw świata, to będą pierwszą afrykańską drużyną, której uda się ta sztuka. Wcześniej na tej fazie rywalizacji skończyły swoje występy jedenastki Kamerunu – w 1990 roku i Senegalu w 2002.

Dzisiejsza prasa w RPA nie pozostawia wątpliwości, po której stronie będzie sympatia kibiców. „Africa Unite”  – pisze dzisiejszy Sowetan. „Go BaGhana!” – dodaje na pierwszej stronie The Citizen, nawiązując do przydomka reprezentacji gospodarzy mundialu „Bafana Bafana”.

W sukces swojego zespołu mocno wierzy też jeden z czołowych obrońców „Czarnych Gwiazd” John Paintsil. – Mamy na tyle mocny zespół, że stać na pokonanie Urugwaju – mówi piłkarz.

Zobacz artykuł w Fakcie o Paintsilu.

Za trzy godziny powinno być już jasne czy „Czarne Gwiazdy” będą pierwszą reprezentacją z Afryki, która wywalczy awans do półfinałów mundialu.

do dopingu ekipie z Ghany.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Lipiec 2nd, 2010 o 18:35 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz