Strzelał w Polsce, teraz zagra na Słowacji

ROBERT NDIP TAMBE (W ŚRODKU) PRZENOSI SIĘ Z POLSKI NA SŁOWACJĘ. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK.

22-letni napastnik z Kamerunu Robert Ndip Tambe podpisał dwuletni kontrakt ze słowackim klubem Spartak Trnava. W zeszłym roku piłkarz zdobywał gola za dole dla LZS Piotrówka.

Tambe pojawił się w Polsce jesienią 2014 roku. Ten były młodzieżowy reprezentant swojego kraju miał grać w Wiśle Kraków. Nic z tego nie wyszło i wiosną zeszłego roku wylądował w LZS Piotrówka. Klubowi z Opolszczyzny, który słynął z tego, że zatrudniał graczy z Afryki, pomógł w wywalczeniu awansu do III ligi. W 13 meczach zdobył 18 bramek. ZOBACZ TEKST WIELKI TALENT Z KAMERUNU

Wydawało się, że trafi do Ekstraklasy. W sierpniu był sprawdzany przez Górnika Zabrze. Potem był temat gry w Śląsku Wrocław. Ostatecznie jesienią Kameruńczyk nie grał nigdzie. Teraz odnalazł się na Słowacji. Właśnie co podpisał 2-letni kontrakt z szóstym obecnie zespołem tamtejszej Super Ligi Spartakiem Trnava. Szansę na debiut będzie miał pod koniec tego miesiąca. Liga za naszą południową granicą wznawia rozgrywki 27 lutego.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Luty 1st, 2016 o 09:26 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz