Afryka chce igrzysk

Tak im się spodobało organizowanie największych imprez na świecie, że teraz myślą już o Olimpiadzie!  Republika Południowej Afryki chce zorganizować u siebie pierwsze igrzyska olimpijskie na Czarnym Lądzie.
Mundial w RPA powoli zbliża się do końca. Po początkowym zamieszaniu, kłopotach z transportem i strajkach kierowców czy pracowników odpowiedzialnych za dystrybucję energii, wszystko się ustabilizowało. Owszem, można zgłaszać zastrzeżenia, że zdarzają się kradzieże, że nie wszystko do końca funkcjonuje tak jak powinno, ale generalnie nie jest źle. Afryka zdaje egzamin z organizacji mundialu, co gospodarze tutaj na miejscu z dumą podkreślają.

Mistrzostwa trwają w najlepsze, a w RPA już myślą o… kolejnej wielkiej imprezie. Jedno z miast w RPA, miałoby wkrótce zorganizować igrzyska. Pomysł popiera prezydent kraju Jacob Zuma.
– Pokazujemy światu, że potrafimy gościć i przygotować największą imprezę sportową. Dlaczego nie pomyśleć teraz o igrzyskach? – mówi Tubby Reddy z południowoafrykańskiego komitetu olimpijskiego.

W 2012 igrzyska odbędą się w Londynie, a cztery lata później w Rio de Janerio. Które miasto w RPA w 2020 roku mogłoby być organizatorem Olimpiady? Najprawdopodobniej stolica tegorocznego mundialu czyli Johannesburg, gdzie są dwa fantastyczne i nowoczesne stadiony, lub jedno z najładniejszych miast na świecie – Kapsztad. Trzeba trzymać kciuki za Afrykę, żeby znowu jej się udało.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Czerwiec 29th, 2010 o 20:28 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Afryka chce igrzysk”

  1. Olimpiada w Republice Południowej Afryki | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] ZOBACZ TEKST Z CZERWCA 2010 AFRYKA CHCE IGRZYSK Czy na Nelson Mandela Bay Stadium w Port Elizabeth odbędzie się Olimpiada? [...]

 

Zamiesc komentarz