Napięty kalendarz meczów

NA MUNDIALU W RPA REPREZENTACJA GHANY AWANSOWAŁA DO ĆWIERĆFINAŁÓW. JAK BĘDZIE W JUTRZEJSZYM MECZU Z ZAMBIĄ U SIEBIE? FOT. M.ZICHLARZ

W najbliższych tygodniach na afrykańskich boiskach będzie się sporo działo. Już w piątek początek w drugiej rundzie grupowych meczów w Pucharze Narodów. Spotkania będą rozgrywane do niedzieli.

W kolejny weekend z kolei ostatnie grupowe spotkania w African Champions League. Zobaczymy, które zespoły zagrają w półfinałach.

Gorąco będzie też w październiku. Z jednej strony gry w półfinałach Ligi Mistrzów, ale też mecze reprezentacji. I to tych prawdziwych, tzn. złożonych z najlepszych graczy, ale też tych składających się z zawodników grających w ligach miejscowych. Oni toczą rywalizację w Mistrzostwach Narodów Afryki (CHAN). Finałowy turniej odbędzie się w styczniu i lutym 2016 roku w Rwandzie. To będzie już czwarta edycja tego turnieju. ZOBACZ JAK WYGLĄDA SYTUACJA W GRUPACH

W październiku też pierwsze mecze w eliminacjach mistrzostw świata. Grają te słabsze zespoły. W listopadzie do rywalizacji przystępują już też jednak wszystkie najmocniejsze afrykańskie reprezentacje. W tym samym miesiącu też rozstrzygnięcie w Lidze Mistrzów. Będzie się działo!

KALENDARZ WYDARZEŃ

4-6 września, eliminacje Pucharu Narodów Afryki

11-12 września, koniec fazy grupowej w Lidze Mistrzów

25 września, pierwsze mecze półfinałowe LM

2 października, rewanżowe mecze półfinałowe LM

5 i 13 października, I runda eliminacji mistrzostw świata

18 i 25 października, eliminacja Mistrzostw Narodów Afryki

30 październik, pierwsze finałowe spotkanie Ligi Mistrzów

6 listopada, rewanżowe spotkanie finału LM

listopad, II runda eliminacji MŚ

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Wrzesień 2nd, 2015 o 10:51 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz