Rosną szanse Kasperczaka

TRENER HENRYK KASPERCZAK OD LAT Z SUKCESAMI PRACUJE W AFRYCE. CZY TERAZ ZNOWU POPROWADZI JEDENASTKĘ SŁONI? FOT. MOR FALL

Futbolowa Federacja Wybrzeża Kości Słoniowej (FIF) ogłosiła właśnie finałową listę z trzema kandydatami do pracy z jedenastką „Słoni”. Jest na niej nazwisko trenera Henryka Kasperczaka.

Chętnych do zastąpienia Herve Renarda nie brakowało. Do pracy z zespołem mistrza Afryki zgłosiło się 59 szkoleniowców z całego świata. Z końcem czerwca federacja ogłosiła nazwiska piątki, którą brano pod uwagę. Byli na niej Francuzi Michel Dussuyer, Patrice Neveu, Frederic Antonetti, Portugalczyk Paulo Duarte, a także trener Kasperczak.

Teraz lista została zawężona do trzech osób. Oprócz polskiego szkoleniowca są jeszcze Dussuyer i Antonetti. Spośród tego grona tylko ten ostatni nie pracował jeszcze na Czarnym Lądzie.

Dussuyer prowadził reprezentacje Gwinei i Beninu, z kolei Henri to prawdziwy obieżyświat jeśli chodzi o Afrykę. Dwa razy prowadził już ekipę Mali (w tym podczas ostatniego Pucharu Narodów), a także Wybrzeże Kości Słoniowej, Tunezję, Maroko i Senegal. Z Tunezyjczykami zdobył wicemistrzostwo kontynentu w 1996 roku, z kolei w 1994 roku ze „Słoniami” wywalczył trzecie miejsce na PNA. Czy po 21 latach znowu będzie trenerem WKS?

Ostateczna decyzja powinna zapaść na dniach czy tygodniach. We wrześniu przecież kolejna tura eliminacyjnych gier Pucharu Narodów 2017. 4.09 rywalem „Słoni” w grupie I będzie Sierra Leone.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Lipiec 9th, 2015 o 11:58 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

6 odpowiedzi dla “Rosną szanse Kasperczaka”

 1. Biker napisal(a):

  Paulo Duarte w pierwszej piątce?
  Jego defensywna filozofia gry jako trenere Burkina Faso przyprawiała o mdłości.
  Ale to byłby news jakby Heniu Kasperczak wrocił po 21 latach na Wybrzeże Kości Słoniowej.
  Pamiętam jego stary wywiad i opowieść o połfinalowym meczu z Nigeria na P.N.A. w 1994 roku. Nigeria, uwczesna potęga tamtych lat wyraznie była faworyzowana przez sędziego tego meczu. Dwóch kluczowych graczy H. Kasperczaka zostało ,,skoszonych z trawą,, przez brutalnie grających Nigeryjczyków. Sędzia przymykal oko…a osłabiony W.K.S., który powinien ten mecz wygrac poległ w karnych. Nasz trener był tak wściekły na ten rozwój sytuacji, że sedzia dał mu żółta kartkę.
  Szkoda, że Nigeryjczyków oszczędzał bardzo…
  Podsumowując trenerem Cote d’Ivoire będzie albo Henryk Kasperczak albo Michel Dussuyer.
  Oby nasz rodak mnie uszczęśliwil :-) :-D :- P

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  też życzę Henriemu, ale wszystko może się zdarzyć

 3. inspiw napisal(a):

  @Biker @Michał
  Trzymajmy kciuki bo może wyjść z takiego połączenia coś fajnego dla futbolu afrykańskiego.

 4. mat napisal(a):

  a tu pach. Henri trenerem Tunezji

 5. Kartagińczyk napisal(a):

  Heniu w Tunezji! :D Po cichu liczyłem na to, choć wydawałoby się, że WKS może go zakontraktować. Mam nadzieję, że to będzie wielki powrót Kasperczaka, a Tunezja odrodzi się i powróci na Mundial!

 6. Orły zamiast Słoni | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Rosną szanse Kasperczaka [...]

 

Zamiesc komentarz