Co słychać u Dicksona Choto?

NA BOISKACH NASZEJ EKSTRAKLASY DICKSON CHOTO ROZEGRAŁ 167 MECZÓW. FOT. M.CHWIEDUK

Swoje ostatnie ligowe spotkanie zagrał w czerwcu 2013 roku. Był to dla niego występ numer 167, a Legia pokonała Śląsk Wrocław 5:0. Przypomnę, że jeśli chodzi o liczbę występów na boiskach ekstraklasy, to z piłkarzy z Afryki z Dicksonem Choto nikt nie może się równać.

Potem słuch o nim zaginął. Dickson wrócił do Zimbabwe skąd pochodzi i jak się okazuje rzucił się w wir pracy. Niechętnie odbiera telefony z Polski, ale nie znaczy to, że całkiem zerwał kontakt z ludźmi stąd. Mieszkał i grały tutaj przez 12 lat.

Niedawno odwiedziła go w Zimbabwe dwójka moich znajomych: Robert i Gonia Zduńczyk z Fundacji Ekonomicznej Polska – Afryka Wschodnia. Dicksona dobrze znają. Współpracowali bowiem przy powstawaniu niecodziennego kalendarza z afrykańskimi piłkarzami w naszym kraju.

- Spotkanie z Dicksonem w Harare odbyło się i było miłe. Dickson jest właścicielem i prowadzi drugoligową drużynę DC Academy. Zasadniczo grają tam młodzi chłopcy i to chyba jest jego model, aby rozwijać młodych i pewnie ich dalej sprzedawać. Być może wkrótce Dickson przyjedzie do Polski – relacjonuje Robert Zduńczyk.

Ostatnio kontakt z Choto nawiązał też prezes LZS Piotrówka Ireneusz Strychacz. W klubie z Opolszczyzny grają przecież piłkarze z Zimbabwe, co można sprawdzić na ostatniej liście z piłkarzami z Afryki przygotowanej przez Mateusza Mleczaka.

- Dickson jest zainteresowany współpracą z nami. Już kilka razy kontaktowaliśmy się. Wiele wskazuje na to, że pojawi się u nas osobiście w październiku - informuje prezes Strychacz.

Jak widać kontakty Dicksona Choto z Polską dalej są mocno podtrzymywane.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Październik 4th, 2014 o 07:30 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

4 odpowiedzi dla “Co słychać u Dicksona Choto?”

 1. Maximax napisal(a):

  Kto słucha radia?

 2. Biker napisal(a):

  Ja słucham radio ( nie radia )
  Konkretnie stacje Biker FM nadająca na falach Boko Haram.
  Moja ulubiona audycja to ,,Poradnik młodego terrorysty,, :-) W dzisiejszej audycji godz. 22.50 ABC ścinania maczetą :
  - kąt nachylenia przy zadawaniu ciosów
  - technika ostrzenia
  - konserwacja maczety
  Biker FM na falach Boko Haram 6688,6 MGH
  Pamiętajcie Bracia i Siostry Nigeria będzie Allaha i tylko Allaha ! :-)

 3. Urbus napisal(a):

  @Biker Gorszy dzień ;) ?

 4. Biker napisal(a):

  @Urbus
  Bywały lepsze. A co nie spodobał Ci się mój żarcik ? ;-) Pozdrawiam.

 

Zamiesc komentarz