Piłkarski projekt fundacji Polska – Afryka Wschodnia

Takiego projektu w Polsce jeszcze nie było! Staraniem Fundacji Ekonomicznej Polska – Afryka Wschodnia powstanie kalendarz promujący Czarny Ląd poprzez piłkarzy z tego kontynentu grających w Polsce, a także odbędzie się szereg spotkań czy wspólnych treningów młodych zawodników z futbolistami z Afryki.

Fundacja została założona kilka lat temu przez Roberta Zduńczyka i jego żonę Gonię. Na swoim koncie ma ona imponującą ilość projektów w Afryce Wschodniej. Pomaga w budowie czy rozbudowie szkół, szwalni, młynów, pracowni internetowych. Obecnie zaangażowana jest w prace na rzecz lokalnej społeczności w Burundi. Jednym z celów fundacji jest jest podnoszenie wiedzy i świadomości mieszkańców Polski oraz tych państwa Afryki, gdzie pracują, na temat wszelkich aspektów życia w naszych krajach.

Przy okazji turnieju EURO fundacja chce dotrzeć do młodych polskich piłkarz trenujących w naszych klubach. Stąd pomysł ze wspólnymi spotkaniami oraz treningami z zawodnikami czy zawodniczkami z Afryki, którzy grają nad Wisłą czy Odrą oraz praca nad kalendarzem. Mają na nim się znaleźć piłkarze i piłkarki z Czarnego Lądu, którzy grają w naszych klubach. Do idei takiego ciekawego futbolowego projektu udało się pozyskać Ministerstwo Spraw Zagranicznych i Polski Związek Piłki Nożnej. Wsparcie zadeklarowały też nasze kluby, gdzie grają piłkarze z Afryki.

- Takie kalendarze mają być potem bezpłatnie porozdawane młodym zawodnikom. Chodzi nam o zmianę stereotypów i inne spojrzenie na Afrykę. Piłka to taka dziedzina, gdzie najłatwiej dotrzeć do młodych ludzi, a o nich głównie nam chodzi. Afryka jest przez wielu postrzegana jako coś jednego, a to przecież ponad pięćdziesiąt krajów, setki czy tysiące grup etnicznych i niesamowite bogactwo kultury, zwyczajów oraz historii – podkreśla Robert Zduńczyk, który sam pod koniec lat 80. przejechał jeepem Afrykę Wschodnią i zakochał się w tym kontynencie.

Mnie miło poinformować, że Afrykagola jest jednym z partnerów akcji. Na bieżąco będę informował, jak przebiega realizacja tego ciekawego futbolowego projektu.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Maj 23rd, 2012 o 14:33 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Piłkarski projekt fundacji Polska – Afryka Wschodnia”

  1. Magia piłki, magia Afryki | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] spotkanie piłkarzy z Czarnego Lądu z dziećmi trenującymi na obozach piłkarskich w Kluczborku. Wszystko w ramach projektu edukacyjnego Fundacji Polska – Afryka Wschodnia. Chodzi o zmianę postrzegania mieszkańców Czarnego Lądu przez najmłodszych. Jak to zrobić? [...]

 

Zamiesc komentarz