Pomogło wejście Drogby

Niesamowity mecz w Recife, gdzie Wybrzeże Kości Słoniowej pokonuje Japonię 2:1. “Słonie” nie zaczęły meczu z silną ekipą z Azji najlepiej, bo już po kilkunastu minutach przegrywały. Błąd ustawienia obrony wykorzystał Keisuke Honda i pięknym strzałem pokonał Boubacara Barry.

Gra zespołu Wybrzeża Kości Słoniowej się nie kleiła. Także dlatego, że na ławce siedział Didier Drogba. Wszystko przez uraz pachwiny. Widząc, że nie ma nic do stracenia selekcjoner Sabri Lamouchi po godzinie wpuścił na murawę doświadczonego napastnika. Już sama jego obecność na boisku sprawiła, że “Słonie” zaczęły lepiej grać. Zaraz po wejściu Drogby świetne dośrodkowanie z prawej strony w wykonaniu Serge Auriera wykorzystał Wilfried Bony i zaskoczył golkipera rywala. W 65 minucie było już 2:1 dla WKS! Ponownie kapitalne dośrodkowanie Auriera tym razem wykorzystał Gervinho i strzałem głową zaskoczył Eji Kawashimę.

Wygrana w pierwszym spotkaniu grupy C otwiera “Słonią” drogę do upragnionego awansu do drugiej rundy brazylijskiego mundialu, co przypomnę nie udało się ani cztery, ani osiem lat temu. Teraz przed zespołem z Afryki Zachodniej mecz z Kolumbią, która rozgromiła Greków 3:0. To spotkanie odbędzi się w czwartek w Brasilii (godz. 18).

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Czerwiec 15th, 2014 o 03:46 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

21 odpowiedzi dla “Pomogło wejście Drogby”

1. Biker napisal(a):

Zwycięstwo!
    Nie było różowo, momentami trochę apatycznie, ale W.K.S. pokazał, że potrafi odwrócić niekorzystny przebieg meczu. Człowiek instytucja i dusza zespołu od samego pojawienia sie na boisku zmienił oblicze drużyny. ,,Tito,, Drogba, bo o nim mowa udowodnił, że w pojedynke można tchnąć ducha w zespół.
    Bardzo liczyłem na dobry występ Serge Auriera i nie zawiodłem się. Grający wysoko, prawy obrońca Cote d’ Ivoire i Tuluzy walczył, robił sporo wiatru i był cichym bohaterem zaliczając dwie asysty. W drugiej połowie podobał mi się Souleymane Bamba, który nabrał pewności wraz z upływającymi minutami.
    Niewidoczny Bony Wilfried zrehabilitował się golem nr.1
    Słabszy mecz Yayi Toure, a Serey Die mnie nie przekonuje, a w jego miejsce zabrałbym na mundial Koffi n’ Ndri Romarica.
    Gervinho i Salomon Kalou też zaliczyli średni mecz.
    Także jeśli z Kolumbią Didier Drogba zagra od początku. Toure, Kalou i Gervinho zagrają na miare swoich możliwości to będzie można celować w zwycięstwo z ekipą z ameryki płd.

2. Urbus napisal(a):

Tak naprawdę to WKS zaczęło grać lepiej już na kilka minut przed wejściem Drogby i bramki były tylko kwestią czasu.
    O ile w pierwszej połowie karnego po ręce japońskiego obrońcy nie powinno być, tak w drugiej Toure był ewidentnie faulowany i sędzia powinien podyktować jedenastkę, ale na szczęście sprawiedliwości stało się zadość.
    Najlepszy na boisku wg mnie Aurier. Kilka świetnych przechwytów + oczywiście te dwie wspaniałe asysty.

Teraz pytanie co z Boką i Ya Konanem. Obawiam się, że co najmniej w następnym meczu mogą nie zagrać.

3. Sonik napisal(a):

WKS powinno zostac mistrzem swiata! W podawaniu pilek do tylu…

Bardzo slaby mecz w wykonaniu Sloni, w dodatku na tle tak slabego przeciwnika, jakim jest Japonia. Gra powolna, statyczna, akcji skrzydlami jak na lekarstwo. Tradycyjnie WKS traci bramke na poczatku spotkania, brak koncentracji musza miec we krwi. Cale szczescie, ze skosni spuchli w 2 polowie, co pozwolilo Sloniom w ciagu 3 minut szczesliwie odrwocic losy spotkania. Totalnie zawiodl Yaya Toure, najslabszy w druzynie, a oczekiwania wzgledem tego zawodnika sa zupelnie odmienne. Drogba okazal sie duchem druzyny, jego wejscie spowodowalo panike w szeregach Japonczykow.

A teraz o pozytywach. Wybrzeze bylo lepsze w kazdym aspekcie gry (posiadanie pilki, strzaly celne i niecelne, rzuty rozne, dominacja fizyczna). Najwazniejsze, ze w koncu udalo sie im zaczac mundial od zwyciestwa, co pozwala optymistycznie myslec o fazie pucharowej. Teraz mecz z Kolumbia, bedziemy mogli ocenic realna wartosc druzyny.

4. Kartagińczyk napisal(a):

Szkoda, że zamiast Kamerunu nie ma Tunezji!!! A co do WKS, to gratulacje ;)

5. Michal Zichlarz napisal(a):

@Sonik
    Osobiście nie zgadzam się, że był to bardzo słaby mecz Słoni. Tak samo, jak nie uważam, żeby Japończycy byli słabym rywalem. WKS, szczególnie po przerwie i po wejściu Drogby, pokazał, że ten zespół stać na wiele. Najważniejsze jest zwycięstwo z trudnym i niewygodnym rywalem, które teraz otwiera drogę do awansu.

6. Biker napisal(a):

Up
    Japonia słaba? Sonik, żartujesz sobie?
    Słaby mecz W.K.S.? Bez przesady…
    Michal napisał Ci prawdę.
    Powiem jedno, znów narzekasz i z Twoimi opiniami nie tylko ja się nie zgadzam jak widać.

7. Biker napisal(a):

@Wszyscy
    Widzieliście wypowiedzi kibiców Australii czy Hiszpanii, drużyn, które przegrały swoje mecze?
    Szczególnie ta druga ekipa dostała łomot od Holendrów.
    Większość ciepło się wypowiadała i zapewniała, że są sercem ze SWOIMI.
    Kibicki ,,Kangurów,, po porażce swoich ulubieńców z Chile 1 : 3 wręcz chwaliły za zaangażowanie i dobry mecz.
    Myślę, że tak postepują PRAWDZIWI FANI :-)

8. Sonik napisal(a):

@Michal @Biker

Uwazam, ze druzyna z takimi pilkarzami, jakimi dysponuje WKS, powinna grac zdecydowanie lepiej. To nie sa jacys przecietni pilkarze z przecietnych klubow przecietnych lig europejskich, tylko w wiekszosci czolowi zawodnicy czolowych klubow najsilniejszych lig Europy (Boka/Stuttgart – 25 wystepow w sezonie i 1 gol, Kalou/Lille 38/16, Gervinho/Roma 33/9, Tiote/Newcastle 33/0, Drogba/Galatasaray 24/10, Yaya Toure/MC 35/20, Aurier/Toulouse 34/6, Bony/Swansea 34/17 itd.). Nie od dzis wiadomo, ze WKS nie funkcjonuje jako druzyna, czego dowodem jest brak chocby jednego mistrzostwa Afryki dla tej generacji pilkarzy. Poki co nie osiagneli nic, na co teoretycznie zasluguja. Co do Japonii, to jest to naprawde przecietny zespol z kilkoma ciekawymi pilkarzami (Uchida/Schalke 17/0, Yoshida/Southampton 8/1, Nagatomo/Inter 34/5, Hasebe/Nurnberg 15/0, Honda/Milan 14/1, Okazaki/Mainz 33/15), ale o tej przecietnosci swiadczy chocby absolutny brak reakcji na stracone gole i totalna niemoc juz do samego konca spotkania. Wymienieni przeze mnie wyrozniajacy sie pilkarze kadry Nipponu sa co najwyzej zmiennikami w swoich klubach, wyroznic mozna tu tylko Nagatomo i Okazakiego, reszta kadry gra w przecietnej lidze japonskiej kiszac sie troche we wlasnym sosie (liga japonska jest dopiero na 3 miejscu w zestawieniu lig azjatyckich – za koreanska i saudyjska). Nigdzie nie napisalem, ze jestem niezadowolony z wyniku meczu WKS-Japonia, bo bardzo cieszy zwyciestwo w meczu otwarcia, ale spodziewalem sie wyzszego wyniku, a przede wszystkim zdecydowanie lepszej gry ze strony Sloni. Bo jesli fuksem wygrywaja z teoretycznie najslabszym zespolem grupy (odsylam do profesjonalnego rankingu ELO), to co dalej?

9. Biker napisal(a):

@Sonic
    Zauważ jedną rzecz.
    Zgodzisz się ze mną w 100%,, że żądło Cote d’ Ivoire to:
    1. Drogba, który dopiero w 62 min. pojawił się na boisku
    2.Gervinho, który grał samolubnie i chciał się pokazać indywidualnie, bo liczy na przenosiny z Romy na wyspy brytyjskie
    3. Kalou, który miał słabszy dzień i rozregulowany celownik.
    4. Toure Yaya niewidoczny w tym meczu.
    Nie wyobrażam sobie, aby w meczu z Kolumbią od 1 minuty nie zagrał Didier. Reszta z wymienionej czwórki już tylko lepiej powinna zagrac…
    Rozumiem, że wymagasz od chłopaków czegoś więcej….ale oni już tak mają, że nie potrafią wskoczyc na najwyższy poziom, którego od nich oczekujesz.
    I mam rade- ciesz się z tego co jest:)

10. Biker napisal(a):

Sorry, znów napisałem Sonic, a nie Sonik.

11. Sonik napisal(a):

@Biker

Cala szpica WKS to jedno wielkie zadlo, ktore powinno umiec rozmontowac kazda obrone swiata (a jest z tym na razie przecietnie, licze na zdecydowanie wiecej).

Wymagac od nich wiecej moze przede wszystkim trener oraz Iworyjczycy. Ja jestem Polakiem, wielkim kibicem pilki noznej (nie fanem), a w szczegolnosci pilki afrykanskiej i posiadajac pewna wiedze o futbolu oceniam wystepy poszczegolnych reprezentacji – bez zaslepienia.

12. Sonik napisal(a):

@Wszyscy

Poszukuje skladow z el PNA2015:

- Lesotho (rewanz z Liberia 2-0)
    - Republiki Srodkowoafrynanskiej (z obu meczow z Gwinea-Bissau)
    - Sao Tome/Principe (z obu meczow z Sierra Leone)
    - Sudanu Poludniowego (rewanz z Mozambikiem 0-0).

13. Michal Zichlarz napisal(a):

@Sonik
    Każdy ma prawo do własny ocen. Ja uważam, że Wybrzeże zagrało nieźle, wyszli z trudniej sytuacji, a przede wszystkim odnieśli mega ważne zwycięstwo z bardzo trudnym rywalem. Na stronie FIFA “Man of the match” jest Yaya Toure.

14. Biker napisal(a):

@Michał
    Udzieliłeś kilka dni temu wywiadu dla wortalu piłkarskiego Igol.
    Zmienił się on bardzo. Jak Tobie widzi się zupełnie nowa odsłona tej strony. Było dużo komentarzy negatywnych, które redakcja na bieżąco kasowała ;-)
    Jeśli chodzi o mnie to też wolałem poprzednią wersję.

15. Mark D napisal(a):

Witam panowie, sorry za nieobecność ale nie bylo mnie w kraju i nie miałem dostepu do internetu,,,.:) dziś moja Nigeria obstawiam 3-1 Gole Emenike, Moses i obi dla Iranu Dejagah.ciesze sie ze zwycięstwa Słoni, ,ciezki mecz mieli z Japonią,Emocji życzę, , do boju super Orły! !!!!!!!!!!!!

16. Mark D napisal(a):

@Biker mi sie nowa odslona Igola nie podoba za duzo motaniny i misz maszu, poprzednio bylo lepiej,,Zaczynamy Nigeria -Iran!! Po trzy punkty Orły! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. Biker napisal(a):

@Mark D
    Siemanko :-)
    A gdzie Cie zagranice wywiało?
    Igol, hehe, daj spokój- lipa.
    Dostałem od nich propozycje wspołpracy i pisanie obszernych artykułów….za darmo;-)

Ale Irańczycy autobus ustawili, a Nigeria się meczy…
    Do potem:-)

18. Mark D napisal(a):

sam bym tam popisał ale za darmo,, hmm niesamowite rzeczy.:) byłem na urlopie w Szwecji, i powiedzialem sobie zero internetu, Zwiedzalem i ogladalem Mundial,, Mecz bardzo ciężki Iran zamurował,, Oby Orly strzelili coś bo bedzie ciężko BiH i Argentyna przed nami,,, do uslyszenia,, Bo Ghana jeszcze później. :) !!!!★

19. Michal Zichlarz napisal(a):

Jak dla mnie strona Igola wygląda nieźle.

20. Sonik napisal(a):

Mecz Iran-Nigeria jest po prostu zenujaco slaby i nudny. Obie druzyny niegodne wystepy w takim swiecie pilkarskim, jakim jest Mundial.