Nagroda w konkursie „Żorskie Opowieści”

TRZECIE MIEJSCE W KONKURSIE ŻORSKIE OPOWIEŚCI TO DLA MNIE OGROMNE WYRÓŻNIENIE.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się wczoraj w żorskiej „Scenie na Starówce”, przyznano nagrody i wyróżnienia w dwóch konkursach: literackim i fotograficznym. Ja wziąłem udział w tym pierwszym. Była to już kolejna, bo piąta edycja cieszących się dużą popularnością konkursów, na które przyszło kilkadziesiąt prac z całej Polski.

Moje opowiadanie pod tytułem „Pon” (po polsku Pan) zdobyło trzecie miejsce. To historia dotycząca dziadka mojej żony, którego w czasie wojny spotkała niecodzienna przygoda na polach Brodka, małego sioła pod Żorami.

To dla mnie olbrzymie wyróżnienie. Wcześniej nie pisałem bowiem nic z dziedziny literackiej fikcji. Tym bardziej się cieszę, bo nagrodzone opowiadania trafiły już do opracowania książkowego „Żorskie Opowieści 2”, które będą do nabycia już w przyszłym tygodniu. Dodam, że pierwszą nagrodę otrzymała Pani Aneta Antosiak, a drugą Paweł Szulik.

Organizatorem konkursu „Żorskie Opowieści” jest tamtejszy Urząd Miasta. Nagrody wręczał prezydent Waldemar Socha, a galę uświetnił świetny występ Katarzyny Groniec. Więcej o całej imprezie na stronie żorskiego magistratu.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Październik 19th, 2013 o 12:11 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz