Zapowiedź książki o Januszu Walusiu

Na stronie internetowej Wydawnictwa Replika ukazała się zapowiedź książki o Januszu Walusiu. Na rynku księgarskim publikacja ukaże się w marcu, w przeddzień 20 rocznicy zastrzelenie przez polskiego emigranta charyzmatycznego przywódcy południowoafrykańskich komunistów Chrisa Haniego. Doszło do tego w Johannesburgu w Wielką Sobotę 10 kwietnia 1993 roku.

No właśnie czy strzelał Polak? Do dziś są osoby, ich wypowiedzi znajdą się w książce, które twierdzą, że to nie Waluś pociągał za cyngiel… Polski emigrant, z którym spotkałem się w więzieniu w Pretorii trzy lata temu, podkreśla jednak, że nie ma żadnego drugiego dna w całej sprawie, a za wszystko odpowiada tylko on i prominentny polityk ówczesnej wpływowej Partii Konserwatywnej Clive Derby-Lewis. Obaj otrzymali wyrok kary śmierci, zamieniony potem na dożywocie.

Nie tylko moim zdaniem, ale też wielu innych osób, które starały się dociec prawdy, wydaje się, że nie wszystko do końca jest jasne w całej sprawie. O tym też będzie w książce „Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia”. Wkrótce znajdzie się ona w księgarniach.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Luty 21st, 2013 o 16:05 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

6 odpowiedzi dla “Zapowiedź książki o Januszu Walusiu”

 1. Frendzel napisal(a):

  Witam panie Michale wie pan może kiedy zaczną sie elminacje do pna 2015 i jak one beda wygladac czy beda grupy czy tylko mecze miedzy soba?

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  Losowanie eliminacyjnych grup 10 marca w Casablance, a więc już za niedługo przekonamy się, kto z kim będzie grał. Najpierw kwalifikacje tych słabszych, a potem podział na 11 grup. Wkrótce więcej na ten temat.

 3. Frendzel napisal(a):

  A jak oceniasz szanse senegalu,egiptu i kamerunu chodzi o zakwalwikowanie sie a jezeli sie zakwalwikuja to czy beda walczyc o medale?

 4. Michal Zichlarz napisal(a):

  Na pewno będą w gronie faworytów do awansu. Chodzi tylko o to, żeby swój potencjał wykorzystali. A później? Nie ma co wróżyć, ale każdą z tych reprezentacji stać na wygranie turnieju. To przecież afrykańscy potentaci, choć pamiętajmy, że Senegal jeszcze ani razu PNA nie zdobył.

 5. Frendzel napisal(a):

  A Egipt kamerun i senegal beda grali w tych normalnych eliminacjach czy na poczatek tych slabszych?

 6. Michal Zichlarz napisal(a):

  Nie, no będą grali w grupach.

 

Zamiesc komentarz