Skład reprezentacji gospodarzy

Szkoleniowiec Bafana Bafana Carlos Alberto Parreira podał 29 osobową kadrę, z której 23 piłkarzy zagra w czerwcowych mistrzostwach świata. Znalazł się w niej m.in. Benny McCarthy, który ostatnio niezbyt często pojawiał się w reprezentacji RPA.

McCarthy, to jeden z najbardziej znanych i najbardziej doświadczonych piłkarzy w jedenastce z Południa Afryki. Z różnych względów rzadko występował jednak ostatnio w zespole narodowym. Wydawało się, że nie zagra już na mundialu, tymczasem dał się przekonać Carlosowi Alberto Parreirze i jest szansa, że ten świetny napastnik, który na swoim koncie ma grę w takich klubach, jak Celta Vigo, FC Porto czy ostatnio West Ham United ponownie wystąpi w zespole Bafana Bafana. Razem z największą obecnie gwiazdą zespołu: Stevenem Pienaarem z Evertonu, może stworzyć groźny duet.

Co zwraca uwagę w liście ogłoszonej przez brazylijskiego szkoleniowca? Ano to, że z tych 29 nazwisk, tylko dziewięciu piłkarzy występuje w europejskich klubach. Reszta gra u siebie w kraju. Tu widać różnicę pomiędzy innymi afrykańskimi reprezentacjami, które wywalczyły kwalifikację na mistrzostwa świata, a RPA. W kadrze Ghany, Wybrzeża Kości Słoniowej, Nigerii, Kamerunu  czy nawet Algierii próżno szukać piłkarzy z krajowych liga. Co innego nie licząca się obecnie na Czarnym Lądzie ekipa gospodarzy mistrzostw.

Kibicom w RPA pozostaje mieć nadzieję, że tak świetny szkoleniowiec jak Carlos Alberto Parreira dobrze przygotuje zespół do turnieju, no i że po raz kolejny w zespole narodowym błyśnie tak doświadczony napastnik, jak McCarthy.

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Maj 2nd, 2010 o 23:17 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz