Puchar Narodów Afryki. Zagrają bez Eto’o

SAMUEL ETO'O MA OSTATNIO NA PIEŃKU Z KAMERUŃSKIMI DZIAŁACZAMI. FOT. M.ZICHLARZ

W piątek kibice na Starym Kontynencie będą się emocjonować meczami w eliminacjach mistrzostw świata. Z kolei w Afryce w decydującą fazę wchodzą kwalifikacyjne spotkania Pucharu Narodów. Dwumecze zdecydują, które z trzydziestu reprezentacji znajdą się w finałowej szesnastce, która w styczniu i lutym powalczy w XXIX Pucharze Narodów.

Przed decydującymi grami spore osłabienie jedenastki “Nieposkromionych Lwów”. W meczach Kameruńczyków przeciwko nieobliczalnej ekipie Republiki Zielonego Przylądka nie zagra Samuel Eto’o. Lider zespołu nie ma zamiaru odpuścić nałożonej na niego ośmiomiesięcznej dyskwalifikacji. Została ona nałożona, po tym, jak z kilkoma kolegami zbuntował się przeciwko niewypłaceniu premii za udział w turnieju LG Cup w Maroku pod koniec zeszłego roku. Konsekwencją była odmowa gry w towarzyskim meczu z Algierią, który został potem odwołany, a kameruńską federację ukarano sporą grzywną.

Eto’o, mimo upływu dyskwalifikacji i ponownego powołania do zespołu “Nieposkromionych Lwów”  stwierdził, że nie ma zamiaru współpracować z oficjelami, którzy amatorsko zarządzają drużyną narodową i odmówił przyjazdu na zgrupowanie.  Wojna na linii piłkarz – działacze trwa więc w najlepsze.

Ktoś powie, że w rosyjskim Anży Machaczkała czy wcześniej w Barcelonie i Interze Mediolan zawodnik zarobił czy zarabia krocie. Pewnie tak jest, ale Eto’o ma rację co do działaczy. Nie tylko w Kamerunie są oni do kitu!

ZESTAW PAR 2 RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW

Sobota:

Wybrzeże Kości Słoniowej – Senegal

Zambia – Uganda

Republika Środkowoafrykańska – Burkina Faso

Mali – Botswana

Ghana – Malawi

Liberia – Nigeria

Republika Zielonego Przylądka – Kamerun

Sierra Leone – Tunezja

DR Kongo – Gwinea Równikowa

Gabon – Togo

Sudan – Etiopia

Niedziela:

Zimbabwe – Angola

Mozambik – Maroko

Gwinea – Niger

Libia – Algieria

Rewanże 13 i 14 października. Do turnieju finałowego na stadionach Republiki Południowej Afryki awansują zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze. Przypomnę, że eliminacje są rozgrywane w ekspresowym tempie ze względu na to, że Afrykańska Konfederacja Piłkarska zdecydował o tym, żeby Puchary Narodów rozgrywano w latach nieparzystych, tak aby nie kolidowały one z mistrzostwami świata.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Wrzesień 3rd, 2012 o 22:27 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Puchar Narodów Afryki. Zagrają bez Eto’o”

  1. gandi napisal(a):

    działacze do zakała afrykańskiej piłki podobnie jak u nas

  2. Mistrzostwa bez Kamerunu?! Eliminacje Pucharu Narodów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Puchar Narodów Afryki. Zagrają bez Eto’o [...]

 

Zamiesc komentarz