Kuriozalne oświadczenie Szczakowianki. Ekwueme nie odpuści

Wczorajszy tekst na blogu Afrykagola.pl odbił się szerokim echem. Obraźliwe słowa zawodnika trzecioligowej Szczakowianki Rafała Jędrzejczyka skierowane do byłego reprezentanta Nigerii, a obecnie piłkarza LZS Piotrówka Emmanuela Ekwueme, sprawiły, że oficjalne oświadczenie wydał klub z Jaworzna. Oto jego treść:

W związku z sytuacją jaka miała miejsce podczas sobotniego spotkania 30. kolejki III ligi opolsko-śląskiej pomiędzy zespołami Szczakowianki Jaworzno, a LZS-em Piotrówka, Zarząd Jaworznickiego Stowarzyszenia Piłkarskiego „Szczakowianka” ubolewa nad zachowaniem zawodnika Rafała Jędrzejczyka oraz informuje o podjęciu kroków wychowawczych wobec reprezentanta Szczakowianki. Przyjmujemy jednakże do wiadomości tłumaczenie zawodnika, który od początku spotkania był równie w niesportowy sposób zaczepiany przez zawodników drużyny gości, co mogło w efekcie skutkować tego typu nieodpowiedzialnym zachowaniem. Jednocześnie informujemy, że poczynione zostaną wszelkie starania w celu zapobiegnięciu podobnej sytuacji w przyszłości.

Jako redakcja poddajemy pod rozwagę obserwatorów jednak fakt, że tego typu niesportowe zachowanie polegające na słownej obrazie jest wyraźnie napiętnowane, a z kolei sytuacja jaka miała miejsce na meczu ze Skałką Żabnica, gdzie Casmir Mbachu celowo nadepnął na twarz jednego z jaworznickich zawodników została praktycznie przemilczana.”

W sumie nie wiem czemu w tym oświadczeniu oficjalna strona klubu miesza inny z przypadków. No bo co ma do całego zamieszania to, że Casmir Mbachu, Nigeryjczyk ze Skałki Żabnica, w meczu ze Szczakowiankom nadepnął jednego z zawodników z Jaworzna? Jeśli tak było i zrobił to celowo, to powinien to powinien był wylecieć z boiska i tyle. To kuriozalne, że redakcja strony internetowej Szczakowianki w oświadczeniu dotyczącym skandalicznego zachowania Jędrzejczyka podtyka pod to inne wydarzenie. Zresztą mniejsza o to.

Zapytałem o komentarz do całej sprawy Emmanuele Ekwueme. – To dobrze, że klub podejmuje jakieś kroki w stosunku do swojego zawodnika i wydaje oświadczenie. Ale chyba wpierw powinni je skierować bezpośrednio do mnie. Nie jestem jakimś młodym zawodnikiem – mówi bez ogródek „Tolek” Ekwueme, który całą sprawę chce zgłosić do odpowiednich organów piłkarskiej centrali.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Czerwiec 11th, 2012 o 11:31 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Kuriozalne oświadczenie Szczakowianki. Ekwueme nie odpuści”

  1. Abba napisal(a):

    Te oswiadczenie to jakas porazka.Tonacy brzytwy sie chwyta doczepiajac jakies inne wydarzenie nie majace nic wspolnego z osoba poszkodowana.Apel do tego klubiku- Wychowajcie swoich pilkarzy na bardziej tolerancyjnych i bedzie ok.

 

Zamiesc komentarz