Trener z Afryki w Piotrówce?!

Trzecioligowa drużyna z Opolszczyzny LZS Piotrówka to najbardziej afrykański klub w Polsce. Jesienią w kadrze zespołu było aż dziewięciu zawodników z Czarnego Lądu. Teraz jest ich pięciu. Być może już wkrótce klub będzie jeszcze bardziej afrykański. Dlaczego?

Po dwóch bolesnych porażkach u siebie z Rozwojem Katowice i BKS Stal Bielsko-Biała pracę szkoleniowca LZS Piotrówka stracił właśnie Krzysztof Kiełb. Jednym z kandydatów do objęci funkcji szkoleniowca trzecioligowego klubu z Opolszczyzny jest dobrze znany z ligowych boisk w Polsce Prince Matore.

PREZES IRENEUSZ STRYCHACZ WŁAŚNIE CO WRÓCIŁ Z GHANY. TERAZ ZASTANAWIA SIĘ NAD ZATRUDNIENIEM W PIOTRÓWCE TRENERA Z ZIMBABWE. FOT. MICHAŁ ZICHLARZ

Ten piłkarz z Zimbabwe przez kilka lat występował w Polsce. Swoją karierę na polskich boiskach zaczął w 1995 roku w Radomiaku Radom. Potem przez dwa lata reprezentował grającego w ekstraklasie Sokoła Tychy, żeby na koniec zaliczyć jeszcze sezon w Rakowie Częstochowa. W sumie w ekstraklasie Matore zagrał w 55 ligowych spotkaniach. Obecnie jest szkoleniowcem czołowego zespołu w Zimbabwe Motor Action. W Piotrówce na pewno dobrze by się odnalazł i znalazłby wspólny język z afrykańskimi zawodnikami w trzecioligowym zespole. Byłby też pierwszym szkoleniowcem z Afryki w którymś z polskich klubów.

- Kto będzie trenerem? Decyzja zapadnie w najbliższych dniach – mówi krótko prezes klubu z Piotrówki Ireneusz Strychacz.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Kwiecień 24th, 2012 o 20:53 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

4 odpowiedzi dla “Trener z Afryki w Piotrówce?!”

 1. mateuszmleczak napisal(a):

  Michał sześciu! Nie zauważyłem że w Piotrówce gra także brat Emmanuela – Lucky.

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  Gra pięciu, bo nie ma w Piotrówce już Mosesa Molong. Jest za to, jak piszesz Lucky Ekwueme

 3. Cygan93 napisal(a):

  Lucky kiedyś grał u nas w Zniczu. Wielkiej kariery nie zrobił. Zagrał w czterech meczach w których zrobił trochę wiatru z przodu, ale na tym jego przygoda ze Zniczem się skończyła. Długo nie grał, ale widzę, że wreszcie znalazł sobie klub.

 4. mateuszmleczak napisal(a):

  Oo, dzięki Michał za czujność.

 

Zamiesc komentarz