Sensacyjna oferta pracy dla trenera Kasperczaka!

TRENER KASPERCZAK PROWADZIŁ JUŻ PIĘĆ AFRYKAŃSKICH REPREZENTACJI. TERAZ KUSZĄ GO PIŁKARSCY DZIAŁACZE Z CZADU. FOT. MOR FALL/STADES

Trener Henryk Kasperczak to jeden z najbardziej doświadczonych szkoleniowców. Nie tylko w Polsce, ale i na kontynencie afrykańskim. Prowadził przecież aż pięć reprezentacji na Czarnym Lądzie z czego kilka z wielkimi sukcesami. Z reprezentacją Tunezji awansował do finału Pucharu Narodów i wystąpił w finałach mistrzostw świata. Z Wybrzeżem Kości Słoniowej w mistrzostwach Afryki był trzeci, a z reprezentacją Mali czwarty, co w 2002 roku uznano za największą sensację turnieju. Szkolił też narodowe jedenastki Maroka i Senegalu.
Po każdym Pucharze Narodów wraca więc jak bumerang sprawa powrotu utytułowanego polskiego szkoleniowca na Czarny Ląd. Nie inaczej jest i teraz.
Właśnie co dowiedziałem się, że zatrudnieniem trenera Kasperczaka zainteresowani są działacze Federation Tchadienne Football!
Piłkarska reprezentacja Czadu nie liczy się wprawdzie na razie w międzynarodowej rywalizacji, a w rankingu FIFA zajmuje odległe 141 miejsce, ale przecież przed tegoroczną styczniową i lutową imprezą Gwinea Równikowa była notowana jeszcze o dziesięć pozycji niżej, a w dobrym stylu awansowała do czołowej ósemki PNA.
Gdyby trener Kasperczak zdecydował się na pracę w Czadzie za zadanie miałby zbudowanie podwalin nowoczesnej piłki. Tak jak to było w latach 90. w Tunezji i na początku wieku w Mali. Gdyby, bo póki co polski szkoleniowiec nigdzie się nie wybiera.
- Rzeczywiście była oferta pracy w Czadzie i w jeszcze jednym afrykańskim kraju. Ja jednak nigdzie się nie wybieram. Zostaję na miejscu. Zostałem prezesem Stowarzyszenia Trenerów w Polsce i zajęć nie brakuje – powiedział mi trener Kasperczak.

Szkoda, bo praca z jedenastką “Sao”, taki przydomek ma futbolowa reprezentacja Czadu, byłaby nie lada wyzwaniem. Nie ma tam wielu znanych zawodników, choć jest grupa utalentowanych i ledwie dwudziestoparoletnich napastników. Mahamat Labbo gra we francuskim Stade Lavallois, Ezechiel Ndouassel w tunezyjskim Club Africain, a Karl Max Barthelemy w marokańskim Diffa El Jadida. Czad ani razu nie wystąpił jeszcze w finałach Pucharu Narodów.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Marzec 5th, 2012 o 23:23 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Sensacyjna oferta pracy dla trenera Kasperczaka!”

  1. Trener Kasperczak blisko Mali | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] bomba. Po prawie sześciu latach przerwy do Afryki ponownie ma wrócić trener Henryk Kasperczak. Doświadczony polski szkoleniowiec co jakiś czas dostaje wprawdzie oferty z Czarnego Lądu, ale teraz z jego słów wynika, że ta jest naprawdę konkretna i zdaje się, że dojdzie do jej [...]

 

Zamiesc komentarz