Z Egiptu do Szwajcarii

Przez ponad rok Ryszard Komornicki pracował w klubie El Gouna FC. Ten były 20-krotny reprezentant Polski, który w biało-czerwonych barwach wystąpił na mundialu w Meksyku w 1986 roku, zajmował tam szkoleniem grup młodzieżowych.

- Przez ponad rok pracy udało się sporo zrobić. Kiedy tam przyjechałem, to był jeden zespół juniorów, a jak wyjeżdżałem to były już cztery. W ostatnim czasie kwartet chłopaków została też powołana do młodzieżowej reprezentacji Egiptu. I to takich z ulicy, których nauczyłem grać – mówi polski szkoleniowiec.

RYSZARD KOMORNICKI Z POWODZENIEM PRZEZ PONAD ROK PRACOWAŁ W EGIPSKIM KLUBIE EL GOUNA FC

RYSZARD KOMORNICKI (PIERWSZY Z LEWEJ) Z POWODZENIEM PRZEZ PONAD ROK PRACOWAŁ W EGIPSKIM KLUBIE EL GOUNA FC

W grudniu ten były piłkarz i trener Górnika Zabrze zdecydował się jednak na przerwanie kontraktu w egipskim klubie i powrót do domu do Szwajcarii, gdzie mieszka z rodziną od prawie ćwierć wieku.
- Sytuacja polityczna w Egipcie jest bardzo niestabilna. Ma to też swoje odzwierciedlenie w piłce. Ciągłe przerwy w rozgrywkach czy treningach źle odbijają się na atmosferze i finansach klubów. Ja nie będę brał pieniędzy i chodził się opalać na plażę – tłumaczy „Koko”. Razem z trenerem Komornicki egipską Al-Dżunę opuścił też Ernest Konon, który pomagał mu w El Gouna FC w pracy.

Po powrocie do Europy trener Komornicki nie czekał długo na znalezienie nowego pracodawcy. Od poniedziałku jest trenerem drugoligowego klubu FC Wohlen. Kiedyś tam grał i zaczynał swoją karierę szkoleniową. Teraz ma pomóc drużynie w utrzymaniu się w szwajcarskiej Challange League. Na razie zespół jest na spadkowym trzynastym miejscu w tabeli.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Luty 23rd, 2012 o 15:53 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Z Egiptu do Szwajcarii”

  1. Afrykańska Liga Mistrzów. Derby Kairu poza stolicą | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] W Kairze piłkarskie władze wolą nie organizować spotkań, dlatego mecz przeniesiono do Al-Dżuny. Jeszcze  do niedawna pracował tam polski trener czy raczej polscy trenerzy: Ryszard Komornicki oraz jego asystent Ernest Konon. Też musieli w pośpiechu pakować manatki i wyjeżdżać stamtąd. [...]

  2. Ryzykowna decyzja piłkarskich władz | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Champions League. Stolicą afrykańskiej piłki będzie w najbliższych dniach nadmorska Al-Dżuna, gdzie jeszcze niedawno pracował polski trener Ryszard Komornicki. W tym luksusowym kurorcie położonym nad Morzem Czerwonym zostaną rozegrane aż dwa spotkania, w [...]

 

Zamiesc komentarz