Dlaczego grają żółtą piłką?

Mojemu redakcyjnemu koledze nie daje spokoju to, dlaczego podczas tegorocznego Pucharu Narodów piłkarze grają żółtymi piłkami. Ten model, jeden ze sponsorów PNA firma Adidas, stworzyła właśnie z myślą o mistrzostwach Czarnego Lądu.

Piłka nazywa się „Comoequa”. Inspiracją do takiej nazwy jest rzeka Como, która oddziela od siebie dwa kraje, które w tym roku współorganizują Puchar Narodów, a więc Gabon i Gwineę Równikową. Żółty kolor ma symbolizować afrykańską żywą i spontaniczną kulturę. Do tego jeszcze na piłce znajdują się kolorowe wypustki, które nawiązują do fag obu tegorocznych gospodarzy Pucharu Narodów. Kosztuje 80 funtów czyli ok. 400 złotych.
Do „Comoequa” nie można na razie mieć zastrzeżeń, bo na boiskach pada sporo goli, a jeszcze ani jedno z dziesięciu spotkań nie zakończyło się bezbramkowym remisem. Oby tak dalej, a emocji było tyle co w choćby niesamowitym starciu Gwinei Równikowej z Senegalem!

Zobacz filmik reklamujący afrykańską piłkę: http://www.graphic.com.gh/afcon2012/pages.php?pgd=445

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Styczeń 26th, 2012 o 15:05 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz