Triumf Czarnych Gwiazd i Orłów. Podsumowanie dnia

*Dziś zmagania rozpoczęła najbardziej wyrównana grupa D. Oba spotkania zakończyły się skromnymi zwycięstwami. Solidarnie po 1-0 wygrywała Ghana z Botswaną oraz w meczu derbowym, bo oba kraje sąsiadują ze sobą, Mali z Gwineą. Szczęśliwymi zdobywcami bramek byli John Mensah dla Ghany i Bakaye Traore dla Mali.

WYDARZENIE DNIA

Z “nieba do piekła” Johna Mensaha

Środkowy obrońca “Czarnych Gwiazd” najpierw w 26 minucie zdobył jedyną bramkę dla Ghany. Zawodnik Olympique Lyon wykorzystał zamieszanie pod bramką przeciwnikai i z kilku metrów po rzucie rożnym skierował piłkę do siatki. Z kolei w 68 minucie został wyrzucony przez sędziego z boiska za faul taktyczny na wychodzącym na czystą pozycję Jerome Ramatlhakwane. Na jego szczęście koledzy dowieźli korzystny rezultat do końca spotkania.

BOHATER

Soumbeyla Diakite – bramkarz Mali
W dużej mierze to właśnie swojemu bramkarzowi reprezentacja Mali zawdzięcza sukces w meczu z Gwineą.
Diakite niejednokrotnie wybraniał groźne strzały Gwinejczyków, jak np. uderzenie Pacala Feinduono pod koniec spotkania.

MINUS
Michel Dussuyer – selekcjoner Gwinei

Naprawdę ciężko wytłumaczyć decyzje selekcjonera, aby odpowiednio w 60 i 62 minucie zeszli z boiska najpierw Lass Bangoura, a chwilę później Ismael Bangoura. Ci dwaj zawodnicy byli zdecydowanie najaktywniejszymi graczami gwinejskiej ekipy do czasu zejścia z boiska i to głównie dzięki nim Gwinea miała wiele sytuacji. Po opuszczeniu boiska przez tych dwóch zawodników Gwinea co prawda w dalszym ciągu atakowała, ale nie już tak groźnie jak wcześniej.

4. Libia 1 0 0:1
25 stycznia (środa), Bata: Libia – Zambia (g. 17)
Bata, Gwinea Równikowa – Senegal (g.20)
29 stycznia (niedziela), Malabo: Gwinea Równikowa – Zambia (g.19)

4. Sudan 1 0 0:1
26 stycznia (czwartek), Malabo: Sudan – Angola (g.17)
Malabo: Wybrzeże Kości Słoniowej – Burkina Faso (g.20)
30 stycznia (poniedziałek), Bata: Sudan – Burkina Faso (g. 19)
Malabo: Wybrzeże Kości Słoniowej – Angola (g. 19)

4. Niger 1 0 0:2
27 stycznia (piątek), Libreville: Niger – Tunezja (g. 17)
Libreville: Gabon – Maroko (g. 20)
31 stycznia (wtorek), Franceville: Gabon – Tunezja (g. 19)

Gwinea 1 0 0:1
28 stycznia, Franceville: Botswana – Gwinea (g.17)
Franceville: Ghana – Mali (g.20)
1 luty, Libreville: Botswana – Mali (g. 19)
Franceville: Ghana – Gwinea (g. 19)

ĆWIERĆFINAŁY

4 luty (sobota), Bata: zwycięzca grupy A – drugi zespół grupy B (g.17)

Malabo: B1 – A2 (g.20)

5 luty (niedziela), Libreville: C1-D2 (g. 17)

Franceville: D1-C2 (g.20)

PÓŁFINAŁY

8 luty (środa), Franceville: A1/B2 ze zwycięzcą pary D1/C2 (g.17)

Bata: C1/D2 – B1/A2 )g.20)

MECZ O III MIEJSCE

11 luty (sobota), Malabo (g. 20)

FINAŁ

12 luty (niedziela), Libreville (g.20)

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Styczeń 24th, 2012 o 22:38 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Triumf Czarnych Gwiazd i Orłów. Podsumowanie dnia”

1. Kto z kim w mistrzostwach Afryki | AfrykaGola.pl napisal(a):

[...] w Gwinei Równikowej po raz drugi w przeciągu kilku ostatnich lat. Przypomnę, że kraj ten był współorganizatorem mistrzostw w 2012 roku wspólnie z Gabonem. Przyszłoroczny turniej odbędzie się w dniach 17 stycznia – 8 [...]