Gol Traore, asysta Nakoulmy

Tydzień temu piłkarze z Afryki z bardzie dobrej strony pokazali się na boiskach pierwszej ligi. Teraz z kolei błysnęli w ekstraklasie. Gola na wagę zwycięstwa w meczu Zagłębie Lubin – Polonia Warszawa zdobył Mouhamadou Traore. Napastnik z Senegalu wszedł na boisku w drugiej połowie, a w ostatnich minutach popisał się pięknym strzałem głową, który dał lubinianom cenną wygraną 1:0. Była to pierwsza bramka Traore w tym sezonie.

W MECZU WISŁA - GÓRNIK PREJUCE NAKOULMA BYŁ NAJLEPSZYM PIŁKARZEM NA BOISKU. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

Z kolei kolejny świetny mecz zagrał ponownie Prejuce Nakoulma. Zawodnik z Burkina Faso był najlepszym zawodnikiem niedzielnego starcia Wisły Kraków z Górnikiem Zabrze. To właśnie po jego zagraniu padła zwycięska bramka dla zabrzan. W tym meczu Nakoulma po raz kolejny był obserwowany przez zagranicznych skautów. Tym razem wpadł ponoć w oko przedstawicielom AEK Ateny.

W dzisiejszym Przeglądzie Sportowym przeczytałem, że jeśli ktoś wyłoży za Nakoulmę milion złotych, to zawodnik wiosną nie będzie już w Górniku grał. To jednak nijak ma się do rzeczywistości.

- Nawet gdyby ktoś wyłożył w tej chwili za Prejuce dziesięć milionów euro, to i tak nigdzie nie będzie mógł odejść. Przepisy wyraźnie bowiem mówią, że w jednym sezonie piłkarz może grać tylko w dwóch klubach. Co najwyżej Prejuce mógłby z powrotem wrócić z Górnika, gdzie jest wypożyczony, do Bogdanki Łęczna. Innej opcji nie ma. A to, że jest obserwowany przez zagranicznych skautów, to inna sprawa – tłumaczy Daniel Weber, menedżer zawodnika z Burkina Faso.

A co do Traore i Nakoulmy, to w sobotę przyjdzie im zagrać przeciwko sobie. W ligowej potyczce Górnik podejmuje bowiem na swoim stadionie właśnie Zagłębie.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Listopad 22nd, 2011 o 12:59 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.