Afrykanka ma wzmocnić klub z Katowic

W klubach żeńskiej Ekstraligi zaczynają stawiać na piłkarki z Czarnego Lądu! Okazuje się, że kolejna reprezentantka Gwinei Równikowej może się pojawić w polskim klubie. Po Chinasie Okoro Glorii, która już strzela bramki dla Unii Racibórz, tym razem w 1.FC AZS AWF Katowice ma zagrać Laetitia Chapeh Yimga.


To 24-letnia piłkarka grająca na pozycji obrońcy. Na przełomie czerwca i lipca wystąpiła w piłkarskich mistrzostwach świata kobiet na boiskach w Niemczech. Zagrała tam we wszystkich trzech grupowych spotkaniach wicemistrzyń Afryki. Zaraz potem dołączyła do trenującego za zachodnią granicą zespołu Unii Racibórz. Zagrała nawet w meczu sparingowym. W zespole mistrzyń Polski nie dostała jednak angażu, bo klub szukał akurat ofensywnie grającej piłkarki. Stąd wybór padł na Chinasę Okoro Glorię.
Okazuje się jednak, że Laetitia i tak może się pojawić w Polsce. Miałaby jednak występować nie w Unii, a w innym śląskim zespole 1.FC AZS AWF Katowice. Jeśli wszystko pójdzie dobrze i certyfikat urodzonej w Kamerunie zawodniczki trafi na czas do katowickiego klubu, to miałaby ona szansę występu w pierwszym meczu kobiecej ekstraligi przeciwko Medykowi Konin 14 sierpnia.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Sierpień 2nd, 2011 o 14:42 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz