Kasperczak trafi do Algierii?

Trener Henryk Kasperczak jak nikt zna warunki pracy na Czarnym Lądzie. Prowadził już przecież pięć afrykańskich reprezentacji. Pod tym względem jest jednym z najbardziej doświadczonych  szkoleniowców w futbolowym świecie. Zaczął na początku lat 90. ze “Słoniami” z Wybrzeża Kości Słoniowej. Zdobył z nimi trzecie miejsce w Pucharze Narodów w 1994 roku. Dwa lata później z jedenastką z Tunezji był wicemistrzem kontynentu.

Trener Kasperczak w hotelu Le Meridian President w Dakarze. Fot. Mor Fall/Stades

Potem z niedocenianą reprezentacją Mali awansował do półfinałów PNA w 2004 roku. Za ten sukces otrzymał nawet… kawałek ziemi nieopodal Bamako. Szkolił też, ale bez większych sukcesów, drużyny Maroka i ostatnio Senegalu.

Teraz znowu jest szansa, że popularny Henri wróci do Afryki. Doświadczony polski szkoleniowiec może wkrótce zostać szkoleniowcem “Lisów Pustyni” z Algierii!

Reprezentacja z Afryki Północnej grała na ostatnim mundialu, ale teraz fatalnie spisuje się w eliminacjach Pucharu Narodów. Zajmuje ostatnie, czwarte miejsce w grupie D, a po ostatniej klęsce 0:4 z Marokiem pracę stracił miejscowy trener Abdelhak Benchikha.
Od kilku dni Algierska Federacja Piłkarska intensywnie rozgląda się za nowym szkoleniowcem. Do pracy z “Lisami Pustyni” zgłosiła się rekordowa liczba 43 trenerów z całego świata! Teraz lista została zawężona do kilku nazwisk. Są na niej takie tuzy, jak Brazylijczyk Carlos Dunga, Niemiec Jurgen Klinsmann czy Bośniak Vahid Halilhodzić. Wiele wskazuje na to, że jest na niej również trener Kasperczak!

Henri prowadził już pięć afrykańskich reprezentacji! Fot. Mor Fall/Stades

- Nie mogę oficjalnie nic na ten temat mówić czy wypowiadać się. Powiem tylko tyle, że mam mam kilka propozycji, a wszystko powinno się wyjaśnić w czerwcu – mówi tajemniczo trener Kasperczak, który już kilka lat temu przymierzany był do selekcjonerskiego stołka Algierczyków.

Najbliższe kilka dni pokaże kto faktycznie będzie trenerem “Lisów Pustyni”.

PS. Ostatecznie działacze Algierskiej Federacji Piłkarskiej postanowili, że nowym selekcjonerem ich kadry będzie Vahid Halilhodzić.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Czerwiec 18th, 2011 o 20:22 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Kasperczak trafi do Algierii?”

  1. Pieniądze wysyłane do domu | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] – W Afryce jest tak, że często kiedy piłkarz wyjeżdża grać do Europy, to składa się na to cała wioska. Z takim wyjazdem wszyscy wiążą wielkie nadzieje. Potem taki zawodnik musi się zrewanżować wysyłając pieniądze z powrotem do domu. Jeśli mu nie wyjdzie i musi wracać, to często jest przez wszystkich odtrącany – mówił mi kiedyś trener Henryk Kasperczak, który jako szkoleniowiec prowadził pięć afrykańskich reprezentacji: Wybrzeża Kości Słoniowej, Tunez…. [...]

 

Zamiesc komentarz