Chce wyjechać z Egiptu

Co za pech! Trener Ryszard Komornicki dopiero co rozpoczął swoją pracę w kraju Faraonów, a już musi pakować walizki. Wszystko wskazuje na to, że po niewiele ponad miesiącu pracy polski zkoleniowiec opuści egipski klub El Gouna FC. Wszystko z powodu napiętej sytuacji politycznej w tym kraju.  

Trener Komornicki rozważa wyjazd z Egiptu

Z ograniętego zamieszkami kraju wszyscy chcą się jak najszybciej ewakuować i uciekać. Zdezorientowani są też zagraniczni szkoleniowcy pracujący w tym arabskim kraju. Stanęli przed trudnym dylematem: zostać w stojącym na krawędzi wojny domowej kraju czy wracać do domu? W tej grupie jest też Ryszard Komornicki, były reprezentant Polski i piłkarz wielkiego Górnika Zabrze z lat 80.

“Koko” od ponad dwudziestu lat mieszka i pracuje w Szwajcarii. To właśnie tam poznał go egipski przedsiębiorca i milioner Samih Sawiris, który jest też właścicielem klubu grającego w Egyptian Premier League – El Gouna FC. Komornicki podpisał dwuletni kontrakt. W pracy pomaga mu inny trener z Polski Dawid Kołodziejczyk. Na razie obaj zajmują się zespołami młodzieżowymi i mają pomóc w zbudowaniu solidnych podstaw funkcjonowania klubu założonego osiem lat temu. Niestety, teraz wszystko stoi pod znakiem zapytania…

- Tutaj u nas w El Gounie nad morzem jest spokojnie. Ale w Kairze jest okropnie! W tej chwili jesteśmy bez zawodników. Wszystkie drużyny mają wolnę. Będę rozmawiał z Samihem Sawirisem na temat mojej dalszej pracy. Nie wykluczom powrotu do domu – tłumaczy trener Komornicki, który pierwsze dwa tygodnie swojej pracy spędził właśnie w Kairze, gdzie ćwiczył trenowany przez niego zespół młodzieżowy do lat 21. Najbliższe dni i rozwój wydarzeń w Egipcie zdecydują czy polski szkoleniowiec mimo wszystko zostanie w kraju Faraonów, czy będzie musiał stamtąd uciekać podobnie jak tysiące turystów czy obcokrajowców.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Luty 7th, 2011 o 15:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

5 odpowiedzi dla “Chce wyjechać z Egiptu”

 1. Marten napisal(a):

  Mam nadzieję, że się wszystko ustabilizuje w najbliższym czasie i trener Komornicki zostanie w Egipcie. Przyda się nam człowiek w Afryce.

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  Też mu tego życzę!

 3. Koneser Futbolu napisal(a):

  A czy kibice największych klubów z Egiptu, myślę tu o Al Ahly Sports Club i Al Zamalek są jakoś zaangażowane w te antyrządowe protesty? Bo ja słyszałem, że poważnie, ale wolałbym zapytać prawdziwego fachowca.

 4. Michal Zichlarz napisal(a):

  Widać, jak młode osoby są zaangażowane w to co dzieje się w Kairze. Osobiście oglądałem sporo relacji na Al Jaazira. Nie było może widać barw obu tych wielkich klubów, ale z pewnością nie brakowało i nie brakuje kibiców Al Ahly i Zamalek. Obie grupy są świetnie zorganizowane. Zresztą te kluby to prawdziwe instytucje. Nie raz kibice brali udział w politycznych wydarzeniach w tym kraju.

 5. Koneser Futbolu napisal(a):

  Rozmawiałem dzisiaj z Komornickim i powiedział mi, że nie ma zamiaru opuszczać Egiptu:

  http://sport.interia.pl/pilka-nozna/aktualnosci/news/ryszard-komornicki-spokojny-w-egipcie,1594479,19

 

Zamiesc komentarz