Polski trener w Egipcie

W Afryce pracowało już całkiem sporo szkoleniowców z nad Wisły. Ryszard Kulesza pracował w Maroku i Tunezji. W tym drugim kraju trenerami byli też Antoni Piechniczek, z wielkim powodzeniem przez kilka lat Henryk Kasperczak czy Zdzisław Podedworny. „Henri” to zresztą prawdziwy obieżyświat, który w sumie prowadził pięć afrykańskich reprezentacji. Oprócz Tunezji także Wybrzeże Kości Sloniowej, Mali, Maroko i Senegal.

Co jeszcze? Kadrę Sudanu prowadził Wojciech Łazarek. Z kolei reprezentację Zambii i Zimbabwe (trzykrotnie) szkolił pochodzący z Zabrza Wiesław Grabowski. Jeszcze trzy lata temu drugim szkoleniowcem narodowej jedenastki Gwinei był Krzysztof Zięcik. Nie można też zapomnieć o Erwinie Wilczku. Były świetny pomocnik Górnika w latach 80. z powodzeniem prowadził klubowy zespół z Gabonu o nazwie AS Sogara.

Ryszard Komornicki

Teraz pracę w Afryce zaczyna kolejny trener z Polski. Chodzi o innego byłego świetnego zawodnika Górnika i 20-krotnego reprezentanta Polski Ryszarda Komornickiego. W czwartek rano popularny „Koko”, który już od wielu lat mieszka w Szwajcarii, wylatuje do Egiptu. Będzie tam pracował w zespole El Gouna FC.

Komornicki zajmie się zespołami młodzieżowymi i będzie odpowiedzialny za skauting.

„Była propozycja pracy z pierwszym zespołem, ale wspólnie z właścicielem, którym jest bogaty przedsiębiorca budowlany Samih Sawiris, doszliśmy do wniosku, że lepiej będzie na razie popracować z młodzieżą. Podpisałem atrakcyjny dla mnie, także ze względów finansowych, dwuletni kontrakt” – informuje Komornicki.

Co ciekawe w pracy będzie mu pomagał inny trener pochodzący z Górnego Śląska. Chodzi o Dawida Kołodziejczyka, który jeszcze do niedawna szkolił żeński zespół Polonii Tychy.

El Gouna FC, to klub założony siedem lat temu przez Samiha Sawirisa. Zespół zajmuje obecnie dwunastą lokatę w Egyptian Premier League. Komornicki ma tam zbudować solidne podstawy. Polski trener słynie zresztą z dobrej pracy z młodzieżą co udowodnił prowadząc swego czasu rezerwy FC Zurich czy później pierwszy zespół FC Aarau. Ostatnio Komornicki trenował drugoligowy szwajcarski zespół FC Wil, z którym kilka dni temu rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron.

Dodajmy, że El Gouna to miejscowość położona nad Morzem Czerwonym w bliskiej odległości od znanej turystycznej miejscowości Hurghada.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Grudzień 29th, 2010 o 22:56 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Polski trener w Egipcie”

  1. Polscy trenerzy nad Nilem | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] ZOBACZ W JAKI SPOSÓB TRENER KOMORNICKI ZNALAZŁ SIĘ W EGIPCIE [...]

  2. Ryszard Komornicki już nie pracuje w Egipcie. Jak polityka przekłada się na futbol | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Tyle trwała przygoda byłego reprezentanta Polski i świetnego pomocnika Górnika Zabrze Ryszarda Komornickiego z klubem El Gouna FC. Teraz polski szkoleniowiec postanowił wrócić do domu do Szwajcarii i rozgląda się za nowymi [...]

 

Zamiesc komentarz