Archiwum dla Styczeń, 2023

Mistrzostwa Narodów Afryki. Dramatyczna wygrana lisów

Znamy już półfinalistów 7. edycji African Nations Championship. W decydującej rozgrywce oprócz gospodarzy czyli reprezentacji Algierii, która na turnieju na czterech stadionach prowadzona jest przez byłego świetnego obrońcę „Lisów Pustyni” Madjida Bougherę, znalazły się też krajowe reprezentacje Senegalu oraz niespodziewanie i sensacyjnie Nigru oraz Madagaskaru.
Gospodarze o wejście do najlepszej czwórki rywalizowali z Wybrzeżem Kości [...]

Mistrzostwa Narodów Afryki. Zaskakujące rozstrzygnięcia

Patrząc na taki turniej jak African Nations Championship wydawałoby się, że wystarczy spojrzeć na ranking CAF czyli Afrykańskiej Konfederacji Piłkarskiej dotyczący siły poszczególnych lig na kontynencie, żeby mieć rozeznanie w tym, jak turniej tych lokalnych reprezentacji będzie wyglądał.
W rankingu CAF na 1 miejscu jest Maroko, które na turniej do Algierii z powodów politycznych nie [...]

Mistrzostwa Narodów Afryki. Dziwna decyzja

Na stadionach w Algierii trwa 7 edycja African Nations Championship. Gospodarze już są w czołowej ósemce po tym, jak w poniedziałek odnieśli drugie zwycięstwo 1:0. Po pokonaniu w takim stosunku w meczu otwarcia Libii teraz uporali się z Etiopią. O wszystkim ponownie przesądził celny strzał Aymena Mahiousa, 25-letniego napastnika USM Alger.
W drugiej czterozespołowej grupie [...]

Mistrzostwa Narodów Afryki. Polityczne komplikacja

Za nami inauguracja 7th African Nations Champinship. W piątek wieczorem prowadzona przez wieloletniego i świetnego obrońcę reprezentacji Algierii Madjida Bougherę drużyna gospodarzy pokonała 1:0 Libię. Gola na wagę trzech punktów w spotkaniu otwarcia zdobył w 57 minucie Aymen Mahious.
Nie wynik, nie gra, która toczyła się pod kontrolą miejscowych była jednak wydarzeniem, ale to co [...]

Mistrzostwa Narodów Afryki. Mistrz się wycofał!

Pod fatalną gwiazdą startują jutro siódme Mistrzostwa Narodów Afryki. Dlaczego? Powód jest oczywisty, w African Nations Chamionship (CHAN) nie zagra triumfator dwóch ostatnich edycji czyli piłkarska ekipa Maroka. Zdecydowały względy polityczne. Jak z boku się na to patrzy, to wszystko jest aż tak trywialne, że ciężko to komentować. Gospodarze CHAN czyli Algieria nie zgodzili [...]

Nie żyje były reprezentant Kamerunu

W wieku 40 lat we francuskim Le Havre zmarł były reprezentant Kamerunu Modeste M’Bami. To były zawodnik m.in. Paris Saint-Germain czy Olympique Marsylia. Na swoim koncie ma 37 występów w kameruńskiej reprezentacji. Grał w zespole narodowym, który w 2000 roku na igrzyskach w Sydney wywalczył zloty medal. W ćwierćfinałowym spotkaniu z Brazylią zdobył złotego [...]

Mistrzostwa Narodów Afryki. Grożą bojkotem turnieju!

Skandal w Afryce. Maroko grozi bojkotem Mistrzostw Narodów Afryki, które za niewiele ponad tydzień rozpoczynają się na boiskach Algierii.
Dokładnie miesiąc temu cały arabski świat, od Maroka po Półwysep Arabski i sam Katar, gdzie odbywał się mundial, trzymał kciuki za marokańskie „Lwy Atlasu”, które sensacyjnie eliminowały kolejnych rywali, żeby w końcu wywalczyć historyczny awans do [...]