Archiwum dla Sierpień, 2018

W poszukiwaniu afrykańskiej perły

Tak przy okazji występów polskich zespołów w europejskich pucharach ciekawa sprawa i taka moja dygresja. We wszystkich drużynach, które wyeliminowały nasze drużyny z rozgrywek, przednie role odgrywali zawodnicy mający afrykańskie korzenie.
Żeby przyjrzeć się tym zespołom, które eliminowały nasze drużyny. W słowackiej ekipie AS Trenczyn, która w dwumeczu w II rundzie eliminacji Ligi Europy wyeliminowała [...]

Nigeryjczyk w Zagłębiu. Kontynuuje rodzinne tradycje

28-letni napastnik Junior Torunarigha jest jednym z kilku doświadczonych zawodników, którzy w przerwie letniej wzmocnili Zagłębie Sosnowiec. Piłkarz zagrał w czerech ligowych spotkaniach. W wygranym meczu z Pogonią 3:0 wybiegł na boisko w wyjściowym składzie. W pozostałych trzech wchodził w końcówce.
Nowy napastnik beniaminka ekstraklasy pochodzi z bardzo futbolowej rodziny. W piłkę kopał jego ojciec [...]

Sprawa Janusza Walusia. Czeka na decyzję

7 sierpnia przed sądem w Pretorii odbyło się przesłuchanie stron dotyczące możliwości warunkowego zwolnienia z więzienia polskiego emigranta Janusza Walusia. Polak 10 kwietnia 1993 roku zastrzelił przywódcę południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej Chrisa Haniego. Za ten czyn, razem ze zleceniodawcą zamachu Clive Derby-Lewisem, został skazany na karę śmierci, którą potem zamieniono na dożywocie.
Waluś od lat walczy [...]

Oni strzelali w Ekstraklasie (9)

Pod względem ilości zdobytych bramek Jose Kante goni Takesure Chinyamę. Urodzony w Hiszpanii reprezentant Gwinei zdobył ich wiosną aż siedem i jest już za takimi graczami jak Abdou Razack Traore czy Prejuce Nakoulma. Do snajpera z Zimbabwe jeszcze mu trochę brakuje, ale jak będzie tak skuteczny w Legii, jak to było w ostatnich sezonach [...]