Cztery czerwone kartki

KIBICE W TUNISIE MIELI DZIŚ POWODY DO WIELKIEGO ZADOWOLENIA. ICH ESPERANCE WYGRAŁ. FOT. M.ZICHLARZ
Trochę się działo przez weekend na afrykańskich stadionach. W drugiej serii gier grupowych Ligi Mistrzów w blokach zostały jedenastki z Kairu. Al-Ahli, obrońca trofeum sprzed roku, został rozbity u siebie, tzn. mecz odbył się w miejscowości Al-Dżuna, przez Orlando Pirates aż 0:3! Południowoafrykańska ekipa miała o tyle ułatwione zadanie, że od 45 minuty “Czerwone Diabły” grały w dziesiątkę po tym, jak z boiska wyleciał Ahmed Abdul Zaher.
W osłabieniu kończył też mecz Zamalek, bo w 35 minucie z murawy usunięty został Mahmoud Fathalla. Kilka minut później drużyna z Konga zdobyła zwycięskiego gola z karnego. Widać, że to co dzieje się w Egipcie przekłada się na kluby. Liga nie gra, nie można się skupić na treningach i efekty są widoczne.
W grupie B pierwszą wygraną odniósł finalista ostatniej edycji Africain Champions League – Esperance (powyżej zdjęcie stadionu Rades pod Tunisem). Jedenastka z Tunisu pokonała 2:0 Coton Sport. Jedną z bramek zdobył Iheb Msakni, starszy brat bardziej znanego Youssefa, który teraz gra w Katarze, a który jeszcze niedawno też grał w EST. W Tunisie też nie obyło się bez czerwonej kartki, bo w samej końcówce zobaczył ją zawodnik zespołu z Kamerunu Jean Bapidi.
Z boiska wyleciał też piłkarze Sewe Sport Agboke. Było to już jednak w 68 minucie, kiedy rezultat był już ustalony. Bohaterem drużyny z Wybrzeża Kości Słoniowej był 25-letni Kevin Zougoula, który zdobył trzy bramki. Kolejne spotkania za dwa tygodnie.

AFRYKAŃSKA LIGA MISTRZÓW 2013

GRUPA A

20 lipca: Orlando Pirates (RPA) – AC Leopards (Kongo) 0:0

24 lipca: Zamalek (Egipt) – Al-Ahli (Egipt) 1:1

3 sierpnia: AC Leopards – Zamalek 1:0. Ntela 38. karny

4 sierpnia: Al-Ahli – Orlando Pirates 0:3. Ntshumayelo 12. Jali 73. karny Myeni 76.

Coton Sport (Kamerun) – Sewe Sport (Wybrzeże Kości Słoniowej) – przełożony

3 sierpnia: Sewe Sport – Recreativo 3:1. Zougoula 24. 39. 45. karny – Sidney 34.

3 sierpnia: Esperance – Coton Sport 2:0. Belaili 61. I. Msakni 90.

1. Sewe Sport 1 3 3:1

2. Esperance 2 3 2:1

3. Recreativo 2 3 2:3

4. Coton Sport 1 0 0:2

17 sierpnia: Coton Sport – Recreativo

Sewe Sport – Esperance

Ten wpis zostal opublikowany w niedziela, Sierpień 4th, 2013 o 21:31 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Cztery czerwone kartki”