Cud w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podcast

Za nami świetny turniej na sześciu pięknych obiektach Wybrzeża Kości Słoniowej. Przez prawie miesiąc emocjonowaliśmy się zmaganiami 24 reprezentacji. Ostatecznie triumfują gospodarze przed Nigerią. Na trzecim miejscu podium RPA, a czwarte „Lamparty” z Demokratycznej Republiki Konga.

O turnieju rozmawiamy na podcaście Gazety Wyborczej z Marcinem Wesołkiem, kierownikiem działu Sport w dzienniku. Z Marcinem razem oglądaliśmy spotkania na mundialu w Katarze w listopadzie i grudniu 2022 roku. Śmiał się wtedy ze mnie, że jakoś często jest obecny szczególnie na meczach afrykańskich reprezentacji. Sam jednak od nich nie stronił :)

Pod tym linkiem podsumowanie 34. Africa Cup of Nations: „Afryka gola, czyli cud w Wybrzeżu Kości Słoniowej”. Zapraszam do wysłuchania.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Luty 14th, 2024 o 10:35 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Cud w Wybrzeżu Kości Słoniowej. Podcast”

 1. Kartagińczyk napisal(a):

  Federacja Piłkarska Gwinei Równikowej potwierdziła, że Emilio Nsue i Iban Salvador zostali zawieszeni w obowiązkach reprezentacyjnych. Powołując się na doniesienia, zwolniony został obecny selekcjoner Juan Michá. Wszystko ma mieć związek z deklaracjami prezydenta kraju odnośnie premii.

  Emilio Nsue został bowiem zawieszony przez krajową federację piłkarską z powodu dopuszczenia się nieodpowiednich zachowań przed i po udziale w Pucharze Narodów Afryki.

  Nie jest to jednak jedyny taki przypadek bowiem z kadry wyłączono także Ibana Salvadora. Zawodnik Miedzi Legnica miał brać udział w „nieprzyjemnym incydencie”, który wydarzył się w Abidżanie w dniu 29 stycznia, czyli dzień po odpadnięciu z turnieju. Sytuacja wymusiła na policji interwencję i spowodowała opóźnienie w powrocie kadry narodowej do kraju. Ponadto federacja uznała, że zdarzenie to zaszkodziło reputacji i wizerunkowi Gwinei Równikowej.

  Z kolejnych informacji, tym razem niepotwierdzonych przez krajową federację, wynika, że dotychczasowy selekcjoner Juan Michá został zwolniony.

  Cała sprawa ma mieć swoje źródło w premiach, które zostały obiecane piłkarzom Gwinei Równikowej przez prezydenta kraju za świetne wyniki w tegorocznej edycji Pucharu Narodów Afryki.

 2. kris74 napisal(a):

  Cała Afryka jak nie wiadomo o co chodzi , to chodzi o pieniądze…
  na naszym kontynencie zresztą podobnie

 

Zamiesc komentarz