Powrót Rajevaca?

Dobra wiadomość dla piłkarskich kibiców w Ghanie. Wszystko wskazuje na to, że do pracy z kadrą „Czarnych Gwiazd” ponownie wróci Milovan Rajevac. Tak przynajmniej informują tamtejsze media.

Pod kierunkiem serbskiego szkoleniowca reprezentacja z Afryki Zachodniej święciła w ostatnim czasie spore triumfy. W styczniu w mocno odmłodzonym składzie udało się wywalczyć drugie miejsce w Pucharze Narodów Afryki na stadionach w Angoli. Potem przyszedł sukces podczas mundialu w RPA. „Czarne Gwiazdy” doszły tam do ćwierćfinałów.

Po zakończeniu MŚ oficjele Ghana Football Association rozpoczęli rozmowy z serbskim szkoleniowcem na temat przedłużenia z nim umowy o kolejne cztery lata. Wszystko się przeciągało, aż wreszcie w połowie września Rajevac oznajmił zdumionym działaczom, że rezygnuje z pracy z reprezentacją. Wybrał lukratywną ofertę z klubu z Arabii Saudyjskiej Al-Ahli Jeddah.

Nie minęło kilka miesięcy i 56-letniemu Serbowi odechciało się klubowej pracy. Przy okazji towarzyskiej potyczki Arabia Saudyjska – Ghana, która odbyła się 17 listopada w Dubaju i zakończyła bezbramkowym remisem, Rajevac spotkał się z działaczami GFA. O czym rozmawiano można się tylko domyślać.

W każdym bądź razie serbski trener nie oglądał samego meczu, żeby nie wzbudzać niepotrzebnej sensacji. Tymczasem media w Ghanie już podają, że powrót Rajevaca do Akry jest bardzo prawdopodobny. Miałby dalej prowadzić „Czarne Gwiazdy” z korzyścią dla wszystkich stron. Tym bardziej, że z informacji jakie podają dziennikarze, szkoleniowcowi z Serbii nie najlepiej układa się i żyje w Arabii Saudyjskiej. Zobaczymy, jak się wszystko potoczy, w każdym bądź razie zamieszanie wokół szkoleniowca z Bałkanów jest w ostatnim czasie dosyć spore.

Rajevac może mieć wkrótce nieliche kłopoty finansowe. Jego menedżer Goran Milovanovic pozwał go przed Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu. Chodzi o to, że jego zdaniem szkoleniowiec podpisał umowę z Al-Ahli bez jego wiedzy i udziału. Menedżer chce za to odszkodowania w wysokości… miliona euro.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Listopad 22nd, 2010 o 14:41 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Powrót Rajevaca?”

  1. federal student loan napisal(a):

    Keep posting stuff like this i really like it

 

Zamiesc komentarz