Ofiary koronawirusa

Kilka dni temu w Dakarze, w wieku 68 lat zmarł były prezydent Olympique Marsylia Mababa „Pape” Diouf. Ten były dziennikarz, a potem piłkarski menedżer, kierował francuskim klubem w latach 2005-2009. Był pierwszym czarnym prezydentem w futbolowym klubie z Europy, jeśli chodzi o te najlepsze ligi. Zachorował w Senegalu, miał wracać do Europy, ale organizm był już zbyt osłabiony. Zmarł we wtorek. Jest pierwszą ofiarą koronawirusa w Senegalu, gdzie dotąd zanotowano ponad 200 przypadków zakażenia, a już kilka tygodni temu prezydent Macky Sall zakazał jakichkolwiek zgromadzeń publicznych. Dodajmy, że inną ofiarą koronawirusa jest były reprezentant Somalii Mohamed Farah. Zmarł w Londynie w wieku 59 lat.

W Afryce nie ma może tylu zachorowań, co na innych kontynentach, ale w wielu krajach już obowiązuje zakaz wychodzenia z domów i godzina policyjna. Najgorsza póki co sytuacja jest w Republice Południowej Afryki, gdzie zanotowano 1,5 tysiąca zakażeń, a dziewięć osób zmarło. Przez 3 tygodnie nie można tam wychodzić z domów, obowiązują podobne zasady, jak u nas.

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Kwiecień 4th, 2020 o 00:01 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Ofiary koronawirusa”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Oby ofiar było coraz mniej. Oby wreszcie wróciła normalność…

 

Zamiesc komentarz