Afryka przed Polską

Kolejne reprezentacje z Czarnego Lądu wyprzedzają w rankingu FIFA biało-czerwonych. Po jedenastce „Żurawi” z Ugandy, która kadrę Smudy wyprzedziła we wrześniu, przyszła kolej na zespół „Wiewiórek” z malutkiego Beninu. W sumie już czternaście ekip z afrykańskiego kontynentu wyprzedza nasz narodowy zespół!

Czy może być gorzej? Może. W listopadzie reprezentacja Polski  gra towarzyskie spotkanie z Wybrzeżem Kości Słoniowej w Poznaniu. A patrząc na grę Polaków, mocnego rywala i mając w pamięci wyniki, jakie nasza reprezentacja osiąga w starciu z drużynami z Afryki w ostatnim czasie, to trudno być optymistą…

Zobacz jaki jest bilans reprezentacji Polski z zespołami z Afryki.

Benin w rankingu FIFA zajmuje 68 pozycję, a więc o oczko wyżej niż Polska. W porównaniu z ostatnim zestawieniem awansował o jedną pozycję. To za sprawą efektownego zwycięstwa w eliminacjach do Pucharu Narodów Afryki z Rwandą na wyjeździe 3:0. Dzięki temu ten mały kraj z Afryki Zachodniej na swoim koncie ma już cztery punkty w grupie H i zajmuje drugie miejsce. Prowadzi Wybrzeże Kości Słoniowej z kompletem sześciu punktów. Żartując można stwierdzić, że dla zespołu „Słoni” sprawdzian z Polską będzie jedną z prób generalnych przed meczem z Beninem w marcu przyszłego roku. Oba zespoły są przecież klasyfikowane na podobnych lokatach w rankingu FIFA.

Co gorsze, już wkrótce Polskę mogą wyprzedzić kolejne reprezentacje z Afryki. Tuż za Polską klasyfikowane są dobrze radzące sobie w eliminacjach Pucharu Narodów: Senegal (73 miejsce), Zambia (76 miejsce), Maroko (77 miejsce) czy rewelacyjna Botswana (79 miejsce).

MIEJSCA ZESPOŁÓW Z AFRYKI W NAJNOWSZYM RANKINGU FIFA

11 miejsce Egipt

17 – Ghana

19 – Wybrzeże Kości Słoniowej

33 – Algieria

34 - Nigeria

37 – Burkina Faso

38 – Kamerun

39 - Gabon

45 – Tunezja

47 - Gwinea

52 – RPA

63 – Uganda

64 – Mali

68 – Benin

69 – Polska

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Październik 20th, 2010 o 12:56 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Afryka przed Polską”

  1. Kiepski bilans z Afryką | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Zobacz ranking FIFA z ostatniego miesiąca. [...]

 

Zamiesc komentarz