Egipcjanie najlepsi

Na stadionach Kairu zakończyły się młodzieżowe mistrzostwa kontynentu czy raczej futbolowa impreza najlepszych reprezentacji do lat 23, które były jednocześnie eliminacją olimpijską na Czarnym Lądzie. Zdecydowanie najlepszym zespołem okazali się Egipcjanie, którzy wygrali wszystkie swoje pięć spotkań. W grupie nie było im łatwo, ale najpierw uporali się z Mali 1:0, potem po zażartym meczu z Ghaną 3:2, zdobywając zwycięskiego gola w samej końcówce, a następnie odprawili z kwitkiem Kamerun 2:1. W półfinale rozbili RPA 3:0, żeby w decydującym spotkaniu pokonać w piątek wieczorem Wybrzeże Kości Słoniowej 2:1 po dogrywce. Bramkę na wagę mistrzostwa zdobył w 114 minucie Ramadan Sobhi, który został zresztą wybrany na najlepszego zawodnika turnieju. To zresztą nietuzinkowy gracz, który już kilka lat temu trafił do Anglii. Teraz wypożyczony jest z Huddersfield Town do Al-Ahli. Na swoim koncie 22-latek ma już prawie trzydzieści występów w dorosłej reprezentacji.

W ważnym meczu o trzecie miejsce RPA pokonała w karnych Ghanę i to ona, razem z Egiptem i WKS pojedzie na igrzyska do Tokio w przyszłym roku. W olimpijskich zmaganiach futbolowe jedenastki z Afryki notorycznie w ostatnich latach zdobywają medale. Jak będzie teraz przekonamy się na początku sierpnia przyszłego roku. Bardzo jestem ciekawy, jak pójdzie tam Egipcjanom. Na pewno zaskoczeniem jest brak w czołowej trójce Nigerii, która w ostatnich latach dominowała w tej kategorii wiekowej, zdobywając też olimpijskie laury. Teraz „Fruwających Orłów” na igrzyskach zabraknie. Szkoda. W grupie B silniejsze były jednak jedenastki WKS oraz RPA.

MISTRZOSTWA AFRYKI DO LAT 23, EGIPT 8-22 LISTOPADA 2019

1. Egipt

2. Wybrzeże Kości Słoniowej

3. RPA

4. Ghana

SUKCESY AFRYKAŃSKICH REPREZENTACJI NA IGRZYSKACH

1992 (Barcelona) – 3. Ghana

1996 (Atlanta) – 1. Nigeria

2000 (Sydney) – 1. Kamerun

2008 (Pekin) – 2. Nigeria

2016 (Rio de Janeiro) – 3. Nigeria

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Listopad 25th, 2019 o 13:57 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Egipcjanie najlepsi”

  1. Kartagińczyk napisal(a):

    Gratulacje!

  2. zich napisal(a):

    na osłodę

 

Zamiesc komentarz