Eliminacje Pucharu Narodów Afryki

Emocjonujący weekend na stadionach Czarnego Lądu! Piłkarze walczyć będą w kolejnych meczach eliminacyjnych PNA, który w styczniu 2012 roku odbędzie się w Gabonie i Gwinei Równikowej. Wszędzie powinno być ciekawie, bo grupowych spotkań nie jest za wiele i strat poniesionych na początku nie sposób będzie odrobić.

Przegląd gier rozpocznijmy od ostatniej grupy K. Tam pięć reprezentacji ma już za sobą kilka serii gier, a sensacyjnym liderem jest Botswana. „Zebry” tym razem pauzują, a najciekawiej zapowiada się tutaj starcie Togo i Tunezji. Z tej grupy wyjątkowo dwa zespoły wywalczą awans, więc jest o co grać. „Orły Kartaginy” są na razie drugie z 4 punktami na koncie.  „Krogulce” mają do nich dwa punkty straty.

Zobacz dotychczasowe wynik eliminacji i tabelę grupy K.

W grupie A przyjdzie trzymać kciuki za reprezentację Zimbabwe. „Wojownicy” u siebie w Harare podejmują lidera grupy drużynę z Wysp Zielonego Przylądka. W składzie gospodarzy jest dwójka zawodników z naszej ekstraklasy. To obrońca Zagłębia Lubin Costa Nhamoinescu i pomocnik Polonii Bytom Clemence Matawu. Z tym ostatnim rozmawiałem przed wylotem do Afryki.

- Wszyscy wiemy, jak ważne to dla nas spotkanie. Liczymy na wygraną, bo po dobrym stracie i remisie z Liberią na wyjeździe wygrana u siebie byłaby dobrą zaliczką przed kolejnymi meczami – mówił Matawu.

Dodajmy, że z polskiej ligi na weekendowe mecze w Afryce powołanie otrzymał jeszcze zawodnik Cracovii Saidi Ntibazonkiza. Piłkarza z Burundi, jak i jego kolegów czeka bardzo ciężkie zadanie, bo ich rywalem w meczu grupy H są „Słonie” z Wybrzeża Kości Słoniowej.

Ciekawie będzie też w innych grupach. Triumfator Pucharu Narodów Afryki w trzech ostatnich edycjach gra w zespołem Nigru na wyjeździe. Po remisie u siebie miesiąc temu ze Sierra Leone jedenastka Egiptu nie może sobie pozwolić na kolejną wpadkę, tym bardziej, że ma solidnego rywala w grupie jakim jest Republika Południowej Afryki.

Oto zestaw par najbliższych meczów eliminacyjnych Pucharu Narodów Afryki:

Grupa A

Mali – Liberia

Zimbabwe – Wyspy Zielonego Przylądka

Grupa B

Madagaskar – Etiopia

Gwinea – Nigeria (mecz pod znakiem zapytania)

Grupa C

Libia – Zambia

Komory – Mozambik

Grupa D

Tanzania – Maroko

Republika Środkowoafrykańska – Algieria

Grupa E

Senegal – Mauritius

Kamerun – DR Konga

Grupa F

Burkina Faso – Gambia

Grupa G

Niger – Egipt

Sierra Leone – RPA

Grupa H

Rwanda – Benin

Burundi – Wybrzeże Kości Słoniowej

Grupa I

Kongo – Suazi

Ghana – Sudan

Grupa J

Kenia – Uganda

Angola – Gwinea Bissau

Grupa K

Malawi – Czad

Togo – Tunezja

Awans do finałowego turnieju uzyskują zwycięzcy grup oraz dwa zespoły z najlepszym bilansem z drugich miejsc. Wyjątkiem jest pięciozespołowa grupa K. Z niej awansują bezpośrednio dwa najlepsze zespoły

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Październik 7th, 2010 o 14:09 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Eliminacje Pucharu Narodów Afryki”

  1. Tylko remis Nieposkromionych Lwów | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Eliminacje Pucharu Narodów Afryki [...]

 

Zamiesc komentarz