Pięć goli Chinyamy

Lat przybywa, ale tego, jak się zdobywa bramki nie zapomniał. W sobotnim spotkaniu IV ligi opolskiej pomiędzy OKS Olesno, a LZS Piotrówka, który zakończył się wygraną gości 5:3, Takesure Chinyama zdobył dla swojego zespołu wszystkie pięć goli!

Drużyna z Olesna po sześciu minutach prowadziła już 2:0. Chinyama, król strzelców Ekstraklasy sezonu 2008/09, kiedy to w barwach Legii zdobył 19 goli, zdobył kontaktowe trafienie w 16 minucie. Na dobre rozstrzelał się po przerwie. Trafiał kolejno w 55., 58., 68. i 87. minucie. Dzięki niemu Piotrówka wygrała 5:3.Widać, pomagają buty wysłane przez byłego kolegę z boiska Alesandara Vukovicia. “Vuko” podesłał je koledze kilka miesięcy temu (na zdjęciu Chinyama pokazuje niecodzienny prezent).

W tym sezonie Chinyama, który pod koniec września skończy 35 lat, na swoim koncie ma już 24 bramki, będąc oczywiście najlepszym strzelcem swojego zespołu.

Kiedy w marcu rok temu, po kilku latach przerwy, wrócił do Polski, mówił mi, że jego marzeniem jest ponowna gra w Ekstraklasie. Zimą doświadczony napastnik z Zimbabwe był sprawdzany przez drugoligową Polonię Bytom, ale z przejścia nic nie wyszło. Popularny „Chini” dalej występuje więc w czwartoligowym klubie z opolskiego. Może latem uda mu się znaleźć klub z wyższej klasy rozgrywkowej? Kolejne trafienia w ligowych meczach na pewno pomogłyby mu w tym.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Maj 22nd, 2017 o 09:37 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.