Afrykański piłkarz 25-lecia: dziesiątka pomocnika Górnika Zabrze

O Szymonie Matuszku w samych superlatywach wypowiadał się swego czasu Michel, gwiazda reprezentacji Hiszpanii z drugiej połowy lat 80. i początku 90. Było to w czasie, kiedy 27-letni piłkarz występował w trzecim zespole Realu Madryt w latach 2007-08. Potem Matuszek grał w Jagiellonii czy Piaście Gliwice. W Dolcanie Ząbki należał do najlepszych defensywnych pomocników na boiskach I ligi. Teraz występuje w Górniku Zabrze, z którym broni się przed spadkiem z Ekstraklasy.

Lista Szymona dobrze uwzględnia to, co działo czy wciąż się dzieje w plebiscycie na afrykańskiego piłkarza ćwierćwiecza. Na pierwszym miejscu jest u niego Emmanuel Olisadebe. Tuż za nim Kalu Uche, a kolejne lokaty zajmują: Prejuce Nakoulma, Abdou Razack Traore i Dickson Choto.

W dziesiątce piłkarza Górnika Zabrze znaleźli się też jeszcze tacy piłkarze, jak Emmanuel Ekwueme czy Takesure Chinyama. Bardzo ciekawe zestawienie.

Do końca plebiscytu został już tylko kilka dni. Głosować można do końca kwietnia wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki! Wyniki zostaną ogłoszone 3 maja.

DZIESIĄTKA SZYMONA MATUSZKA

1. Emmanuel Olisadebe

2. Kalu Uche

3. Prejuce Nakoulma

4. Abdou Razack Traore

5. Dickson Choto

6. Emmanuel Ekwueme

7. Costa Nhamoinesu

8. Takesure Chinyama

9. Moussa Yahaya

10. Moussa Ouattara

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Kwiecień 26th, 2016 o 06:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Afrykański piłkarz 25-lecia: dziesiątka pomocnika Górnika Zabrze”

  1. mat napisal(a):

    tak trochę z innej beczki, Michał, co się dzieje z Gwaze?

  2. Michal Zichlarz napisal(a):

    @Mat
    trenuje z rezerwami Górnika…

 

Zamiesc komentarz