Afrykański piłkarz 25-lecia: dziesiątka Ryszarda Stańka

Był jedną z gwiazd reprezentacji Polski na igrzyskach olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku, gdzie biało-czerwony zdobyli srebrny medal. W dramatycznym olimpijskim finale z Hiszpanią (2:3) zdobył zresztą fantastyczną bramkę. W Ekstraklasie grał w Górniku, Legii czy Odrze. Był też piłkarzem hiszpańskiej Osasuny, a w reprezentacji Polski zaliczył kilkanaście występów. Ja miałem przyjemność grać z Ryśkiem Stańkiem w juniorach Odry Wodzisław w drugiej połowie lat. 80.

Ryszard Staniek na czele swojej listy stawia na piłkarzy, z którymi grał czy przeciwko którym występował. Numerem 1 na jego liście jest Emmanuel Olisadebe. Tuż za nim, kolega z występów w Legii, w sezonie 1997/98 Kenneth Zeigbo. Kolejna lokata zarezerwowana jest dla Kalu Uche. – Ci piłkarze dużo wnosili do polskiej ligi – podkreśla były olimpijczyk.

Do końca plebiscytu został już tylko tydzień. Głosować można wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki.

DZIESIĄTKA RYSZARDA STAŃKA

1. Emmanuel Olisadebe

2. Kenneth Zeigbo

3. Kalu Uche

4. Prejuce Nakoulma

5. Abdou Razack Traore

6. Takesure Chinyama

7. Dickson Choto

8. Emmanuel Ekwueme

9. Norman Mapeza

10. Mouhamadou Traore

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Kwiecień 23rd, 2016 o 07:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz