Afrykański piłkarz 25-lecia: Uche przed Choto

O wytypowanie swojej dziesiątki, w plebiscycie na „Afrykańskiego Piłkarza 25-lecia”, poprosiłem Piotra Girczysa z Polskiej Agencji Prasowej. Doświadczony dziennikarz na czele swojej listy umieścił byłą gwiazdę Wisły Kraków Kalu Uche. Nigeryjczyk wyprzedził Dicksona Choto (na zdjęciu) oraz Emmanuela Olisadebe. Na liście Piotra Girczysa zwraca uwagę nazwisko Prince Matore. Ten pomocnik z Zimbabwe 20 lat temu z powodzeniem dawał sobie radę w Sokole Tychy, a potem także w Rakowie Częstochowa.

I jeszcze na koniec, tak na marginesie. Piotr Girczys wskazał na najgorszego jego zdaniem gracza z Czarnego Lądu, który biegał u nas po ligowych boiskach. To według niego Marokańczyk El Mehdi Sidqy, który w ekstraklasie zaliczył niewiele ponad 20 gier w barwach Jagiellonii i Piasta.

Przypomnę, że głosować można do końca kwietnia, wysyłając swoje propozycje na mojego e-maila: zich2@interia.pl, poprzez komentarz na blogu, poprzez Facebooka czy Twittera, bo takie głosy też otrzymałem. Lista wszystkich afrykańskich piłkarzy, którzy przez 25 lat grali w u nas, do zobaczenia tutaj: WYBIERAMY PIŁKARZA 25-LECIA. Zachęcam do głosowania i podania swojej dziesiątki!

DZIESIĄTKA PIOTRA GIRCZYSA

1. Kalu Uche

2. Dickson Choto

3. Emmanuel Olisadebe

4. Prejuce Nakoulma

5. Abdoul Razack Traore

6. Takesure Chinyama

7. Saidi Ntibazonkiza

8. Emmanuel Ekwueme

9. Prince Matore

10. Ferdinand Chi Fon

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Kwiecień 13th, 2016 o 10:40 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

4 odpowiedzi dla “Afrykański piłkarz 25-lecia: Uche przed Choto”

 1. Kartagińczyk napisal(a):

  Gdybym miał wybrać “najgorszego”, to postawiłbym na Leo Kurauzvione z Legii, który zagrał w 5 meczach łącznie 176 minut, w tym zaliczył tylko jeden mecz w Ekstraklasie. Transfer dekady… :D

 2. Michal Zichlarz napisal(a):

  czyli już mamy dwóch kandydatów: El Mehdi i Kurauzvione

 3. mat napisal(a):

  to jeśli o najgorszym mowa, to moim kandydatem jest Mohamed Rahoui.

 4. Afrykański piłkarz 25-leci: dziesiątka Dariusza Dudka | AfrykaGola.pl napisal(a):

  [...] Afrykański piłkarz 25-lecia: Uche przed Choto [...]

 

Zamiesc komentarz