Wpuszczają kibiców na stadiony

KIBICE ZNOWU BĘDĄ MOGLI OGLĄDAĆ W AKCJI PIŁKARZY SŁYNNEGO AL-AHLI. FOT. M.ZICHLARZ

Egipskie władze zdecydowały, że mecze tamtejszej Premier League będą mogły się toczyć z udziałem publiczności. Na stadionach w Kairze i Aleksandrii zmagania będzie mogło oglądać po 10 tys. fanów, a na mniejszych stadionach po 5 tysięcy.

Niestety, mecze pomiędzy czołowymi zespołami, takimi jak Al-Ahli, Zamalek, Al-Ittihad, Ismaily, Al-Masry Club czy Damanhur będą dalej rozgrywane, ze względu na bezpieczeństwo, przy pustych trybunach.

Przypomnę, że obostrzenia wprowadzono po tym, jak w lutym 2012, a było to już w burzliwym okresie po obaleniu prezydenta Hosni Mubaraka, w meczu rozegranym na stadionie w Port Said pomiędzy Al-Masry, a Al-Ahli zginęły aż 74 osoby. Była to jedna z największych futbolowych tragedii nie tylko w Afryce, ale w historii światowej piłki.

W styczniu zeszłego roku sąd zdecydował o skazaniu 21 fanów Al-Masry na karę śmierci. Wywołało to gwałtowne protesty w Port Saidzie, w wyniku których zginęło 30 osób. ZOBACZ TEKST EGIPT PŁONIE

Sam byłem w tym mieście podczas Pucharu Narodów w 2006 roku. Grały tam wtedy w grupie D reprezentacje Nigerii, Senegalu, Ghany i Zimbabwe. Nawet tam wtedy nocowałem. Na stadionie zawsze było spokojnie, a mnie uderzało tylko to, że podczas grania hymnów egipscy oficjele ostentacyjnie siedzieli na swoich miejscach. Nigdy bym nie przypuszczał, że mogłaby się tam wydarzyć taka tragedia, w której zginęło tylu kibiców.

Ten wpis zostal opublikowany w wtorek, Grudzień 23rd, 2014 o 13:47 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

8 odpowiedzi dla “Wpuszczają kibiców na stadiony”

 1. Biker napisal(a):

  Człowiek jest do wszystkiego zdolny jak widać – może zadzgać drugiego za to, że kibicuje niewłaściwej drużynie…..
  Mecze czołowych drużyn bez udziału publiczności? Kiepsko to brzmi ale tak musi być, choć nie wiem czy to czegoś dewiantów nauczy.
  Zmieniając temat. Są już podawane szerokie kadry na P.N.A. :-)
  W reprezentacji Zambii nie zobaczymy braci Katongo niestety, a trzeba pamiętać, że starszy Christopher został w 2012 roku NVP turnieju….
  Napewno to już nie ta ekipa, która zdobyła złoto 3 lata temu…..
  W kadrze Burkiny Faso są ,,nasi,, Prejuce Nakoulma i Razak Traore. Zobaczymy czy zagrają na turnieju i czy Paul Put da im szanse pokazania swoich umiejętniści….
  Widoczny brak S. Panandetigiouri, który spoczął na laurach i wegetuje w beznadziejnej lidze Indyjskiej, a był to jeden z najlepszych prawych obrońców na turnieju w 2013 roku. Jest Alain Traore i mam nadzieje, że zagra bez perypetii z kontuzjami….:)

 2. Urbus napisal(a):

  http://www.90minut.pl/news/244/news2442250.html moje informacje potwierdzone ;) Napisałem do pana Jacka na twitterze, może uda mi się z nim skontaktować.

 3. Biker napisal(a):

  @Urbus
  No faktycznie, będzie polak w lidze Angolańskiej….
  Jednak to nie były ploty. No to facet przeżyje przygodę życia i będzie miał o czym opowiadać.
  Zobaczymy jak mu się tam będzie wiodło….

 4. Biker napisal(a):

  Koleś mimo 28 lat zaliczył już sporą ilość klubów, zagranicznych również….

 5. Urbus napisal(a):

  Magdziński na pewno nie jest pierwszym Polakiem, który zagra w Afryce. Przed nim był jeszcze co najmniej: http://www.90minut.pl/kariera.php?id=3763. Bizertin, całkiem dobry klub.

 6. Urbus napisal(a):

  Kto wie, może za jakiś czas obok list afrykańskich piłkarzy w Polsce @Michał będzie także publikował listy polskich piłkarzy w Afryce ;)

  Wszystkim obchodzącym – wesołych świąt Bożego Narodzenia :)

 7. Urbus napisal(a):

  http://www.90minut.pl/kariera.php?id=497 No proszę, znalazłem kolejnego Polaka, który grał w Afryce. A więc będzie ich nie mniej niż trzech.

 8. Michal Zichlarz napisal(a):

  No to mały hit, Polak w Afryce! Czyli potwierdziły się wcześniejsze informacje Urbusa, który szczególnie mocno umocowany jest w lidze w Angoli. Z Waszych wyliczeń wynika, że byłby trzecim piłkarzem znad Wisły grającym na Czarnym Lądzie. Panowie również życzę Wam Wesołych Świąt!

 

Zamiesc komentarz