Egipska propozycja dla Komornickiego

20-krotny reprezentant Polski Ryszard Komornicki przez rok pracował w El Gouna FC

20-KROTNY REPREZENTANT POLSKI RYSZARD KOMORNICKI PRZEZ ROK PRACOWAŁ W EL GOUNA FC.

Z polskich trenerów w Afryce pracuje Henryk Kasperczak. Nasz doświadczony szkoleniowiec prowadzi reprezentację Mali. Niewiele brakowało, a na Czarnym Lądzie, a raczej w jego Północnej części, wylądował Ryszard Komornicki.

Ten były reprezentant Polski i piłkarz wielkiego Górnika z lat 80. od lat meszka w Szwajcarii. Ostatnio pracował tam z drugoligowym klubem FC Chiasso. Teraz jest bez zajęcia.

Niespełna dwa tygodnie temu popularny „Koko” gościł na meczu naszej ekstraklasy Cracovia – Górnik Zabrze. Mecz oglądał w towarzystwie znanego menedżera Tomasza Kaczmarczyka.

Niedawno polski trener otrzymał propozycję powtórnej pracy w Egipcie. Chodziło o klub El Gouna FC. Komornicki z powodzeniem pracował tam przez rok w 2011. Towarzyszyli mu przy tym inni szkoleniowcy znad Wisły. W pierwszym okresie Dawid Kołodziejczyk, a potem Ernest Konon. Nasz trener, z wielkim powodzeniem, zajmował się wtedy głównie grupami młodzieżowymi. Teraz chodziło o pracę z pierwszym zespołem, który na co dzień gra w egipskiej Premiership. Aktualnie ekipa z Al-Dżuny jest na 7 miejscu w tabeli z 16 pkt. na koncie. Prowadzi Smousa SC.

- Rzeczywiście pojawiła się oferta pracy z Egiptu. Nie zdecydowałem się jednak na ponowny wyjazd tam z powodu sytuacji politycznej. Nie jest tam w tej chwili bezpiecznie. To byłoby za duże ryzyko – mówi mi trener Komornicki, o którego ostatnio pytał też trzecioligowy niemiecki klub Chemnitzer.

ZOBACZ TEKST JAK POLITYKA PRZEKŁADA SIĘ NA FUTBOL

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Kwiecień 14th, 2014 o 13:47 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz