Mistrzostwa Narodów Afryki. Z 0:3 na 4:3!

To miał być jeden z ciekawszych meczów turnieju w RPA i bez wątpienia tak było! Kiedy w 40 minucie skrzydłowy Marokańczyków Mouuhssine Moutouali zdobył swojego drugiego gola i podwyższył na 3:0 wydawało się nie tylko, że losy meczu z Nigerią są przesądzone, ale że skończy się na prawdziwym pogromie, żeby nie powiedzieć czy napisać kompromitacji jedenastki prowadzonej przez Stephena Keshiego. Tymczasem po przerwie kibice na stadionie w Kapsztadzie przecierali oczy ze zdumienia. Nigeryjczycy, którzy w grupie okazali się lepsi od gospodarzy, najpierw zdobyli dwie bramki, a w 90 minucie wyrównał Ejike Uzoenyi, który wyrasta na gwiazdę Nigeryjczyków i całego turnieju.  Niewysoki skrzydłowy Enugu Rangers zaliczył swoje trzecie trafienie. W dogrywce o wygranej zespołu z Afryki Zachodniej zdecydowało trafienie Aliyu Ibrahima. Niesamowity mecz!

W drugim dzisiejszym spotkaniu niespodziankę sprawiło Zimbabwe. Pokonało zwycięzce grupy A Mali i zagra w 1/2 CHAN 2014. Dla piłki w tym kraju, to jeden z większych sukcesów w rywalizacji kontynentalnej. Do tej pory przecież “Wojownicy” ledwie dwa razy wystąpili w Pucharze Narodów w 2004 i 2006 roku. Teraz udało się im zaistnieć w Mistrzostwach Narodów Afryki. W niedzielę kolejne dwa mecze ćwierćfinałowe. Też pewnie będzie ciekawie!

III MISTRZOSTWA NARODÓW AFRYKI, RPA 2014

ĆWIERĆFINAŁY

25 stycznia (sobota), Maroko – Nigeria 3:4 po dogrywce. Moutouali 33. Iajour  37. Moutouali 40. - Uzochukwu 49. Ali 56. Uzoenyi 90. Ibrahim 111.

g. 20.30 Mali – Zimbabwe 1:2 Sinayoko 89. – Sithole 11. Mahachi 56.

26 stycznia (niedziela), g. 17, Gabon – Libia (mecz nr 28)

g. 20.30,  Ghana – DR Konga (mecz nr 27)

4 – Parker (RPA)

3 – Sentamu (Uganda), Uzoenyi, Ali (Nigeria)

2 – Ede (Nigeria), I. Sidibe (Mali), Ndikumana (Burundi), Sokambi (Gabon), Mundele (DR Konga), Iajour, Moutouali (Maroko)

GRUPA A

11 stycznia (sobota), RPA – Mozambik 3:1. Parker 30. karny 82. Kekana 58. – Diogo 11.

Mali – Nigeria 2:1. A.Sissoko 18. M. Traore 50 – Salami 54.

15 stycznia (środa), g. 16 RPA – Mali 1:1. Parker 23. karny – I. Sidibe 54.

g. 19, Nigeria – Mozambik 4:2. Ali 13. 54. Ede 11. Imenger 88. –  Dario Khan 10. Diogo 20.

19 stycznia (niedziela), Nigeria – RPA 3:1. Uzoenyi 22. 64. Ede 32. karny – Parker 80. karny

12 stycznia (niedziela), Zimbabwe – Maroko 0:0

g. 20, Uganda – Burkina Faso 2:1. Sentamu 15. 73. – Bayala 88.

16 stycznia (czwartek), Zimbabwe – Uganda 0:0

Burkina Faso – Maroko 1:1. Ouedraogo 88. – El Bahri 1.

20 stycznia (poniedziałek), Burkina Faso – Zimbabwe 0:1. Mambare 56.

Maroko – Uganda 3:1. Rafiki 29. Iajour 77. El Ouadi 90. – Sentamu 60.

1. Maroko 3 5 4-2

2. Zimbabwe 3 5 1-0

3. Uganda 3 4 3-4

4. Burkina Faso 3 1 2-4

GRUPA C

13 stycznia (poniedziałek), Ghana – Kongo 1:0. Anobaah 34.

Libia – Etiopia 2:0. Abushnaf 4. Omar 83.

17 stycznia (piątek), Ghana – Libia 1:1. Yahaya 6. – Faysal Saleh 72. karny

Etiopia – Kongo 0:1. Bhebey-Ndey 78.

21 stycznia (wtorek), Etiopia – Ghana 0:1 Kwabena Adusei 77. karny

g. 18, Kongo – Libia 2:2. Binguila 36. 54. – Omar 75. Fetori 90+3.

Gabon – Burundi 0:0

18 stycznia (sobota), DR Konga – Gabon 0:1. N’Guema 2.

Burundi – Mauretania 3:2. Fiston 11. Nduwarugira 61. Ndikumana 90. – Voulany 2. Denna 70.

22 stycznia (środa), Burundi – DR Konga 1:2. Ndikumana 15. – Mundele 25. 38.

Mauretania – Gabon 2:4. Ahmed Khalil 7. 65. – Nzembi 7. Appindangoye 86. Sokambi 90. 90+3. karny

1. Gabon 3 7 5-2

2. DR Konga 3 6 3-2

3. Burundi 3 4 4-4

4. Mauretania 3 0 4-8

Ten wpis zostal opublikowany w sobota, Styczeń 25th, 2014 o 23:15 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Mistrzostwa Narodów Afryki. Z 0:3 na 4:3!”

1. Leszek napisal(a):

Ten mecz Maroko – Nigeria był niesamowity. Po pierwszej połowie pewny wyniku przestałem oglądać i bardzo się zdziwiłem, gdy zobaczyłem, że mecz kontynuowany jest w dogrywce. Brawo dla Nigerii za ambicję..