Nigeria po raz czwarty

W NIGERII NIE BRAKUJE PIŁKARSKICH TALENTÓW. TUTAJ SZKÓŁKA BRACI EKWUEME W OKIGWE. FOT. M.ZICHLARZ

Na stadionie Abu Dabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich zakończyły się dzisiaj mistrzostwa świata do lat 17. Bezkonkurencyjna w turnieju okazała się reprezentacja Nigerii. W finałowym spotkaniu drużyna prowadzona przez Manu Garbę pokonała 3:0 Meksyk.
Dla drużyny z Afryki Zachodniej to już czwarty tytuł w tej kategorii wiekowej. Pod tym względem nikt się z nimi nie może równać. W swoim dorobku w tej kategorii wiekowej Nigeryjczycy mają też trzy wicemistrzostwa. Dziś kolejne kapitalne spotkanie rozegrał jeden z najlepszych snajperów turnieju Kelechi Iheanacho, zbieżność z nazwiskiem innego znanego Nigeryjczyka, który przez lata biegał po boiskach naszej ekstraklasy czy niższych lig. Iheanacho zdobył w finale swojego szóstego gola w tym turnieju. Królem strzelców, z siedmioma trafieniami został jednak Szwed Valmir Berisha.
Mnie w dzisiejszym spotkaniu bardzo podobał się kapitan zespołu Musa Muhammed. Ten prawy obrońca wypracował jedną z bramek, a sam zdobły fantastyczną bramkę z wolnego.
Warto jeszcze dodać, że Nigerię na trybunach w ZEA dopingował słynny Nwankwo Kanu, była wielka gwiazda “Super Orłów”. Były piłkarz Ajaksu, Interu czy Arsenalu sam przed laty był mistrzem świata do lat 17 w barwach swojej reprezentacji. Było to dokładnie 20 lat temu. Oby teraz jego młodsi koledzy poszli w ślady tego wspaniałego piłkarza.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Listopad 8th, 2013 o 20:30 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

3 odpowiedzi dla “Nigeria po raz czwarty”

  1. pawcip26 napisal(a):

    To ci Ekwueme, którzy grają w Polsce? Do pana Michała

  2. pawcip26 napisal(a):

    Do pana Mateusza: kiedy nowa lista piłkarzy z Afryki w Polsce?

  3. Michal Zichlarz napisal(a):

    tak dokładnie ci, a lista już została opublikowana na blogu

 

Zamiesc komentarz