Piszą o książce. Recenzja w Sporcie

W katowickim Sporcie ukazała się dzisiaj recenzja publikacji „Afryka gola!” jednego z najlepszych dziennikarzy tej gazety Dariusza Leśnikowskiego. „Na południowoafrykański turniej będziemy spoglądać z głębi wygodnych foteli, jako postronni obserwatorzy, raczeni dawką – miejmy nadzieję – dobrego futbolu. Wszędobylskie kamery telewizyjne zajrzą też zapewne do niejednej szatni, wyszperają być może gwiazdy futbolu spacerujące w obstawie po ulicach południowoafrykańskich miast, i zaprezentują nam kraj gospodarzy od strony, od jakiej chciałby go pokazać Sepp Blatter i jego świta z FIFA. A przecież w ten sposób nie zobaczymy wcale prawdziwego oblicza ani Afryki, ani afrykańskiego futbolu.” – pisze redaktor Leśnikowski.

I dalej. „W przeddzień pierwszego mundialu w tej części świata autor spisał i wydał w formie książkowej wszystkie swe najciekawsze wspomnienia z wypraw na ten kontynent. Otarł się podczas nich o największe sławy piłki afrykańskiej, przeprowadził wywiady z Abedim Pele czy El Hadji Dioufem, towarzyszył Senegalczykom podczas ich udziału w PNA, kiedy reprezentację „Lwów Terangi”  prowadził Henryk Kasperczak. Zresztą właśnie on napisał do książki wstęp.

Ci zaś, którzy futbolem interesują się jedynie od święta, niech sięgną po książkę z racji na jej walory reportażowe. Michał spędził na Czarnym Lądzie w sumie już pewnie rok. Bezcenne są jego spostrzeżenia obyczajowo-administracyjno-turystyczne. „Lagos to piekło” – pisze bezceremonialnie, i wyjaśnia takie zdanie. Takich uwag jest dużo więcej; pokazują Afrykę od strony, od której mundialowe kamery nigdy nam jej nie pokażą” – kończy dziennikarz Sportu.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Maj 24th, 2010 o 15:26 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Piszą o książce. Recenzja w Sporcie”

  1. Wyróżnienie dla książki “Afryka gola! Futbol i codzienność” | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] Recenzja w katowickim Sporcie [...]

 

Zamiesc komentarz