Będą obserwatorzy monitorujący rasistowskie zachowania

FIFA planuje wprowadzenie na piłkarskie mecze dodatkowych osób, które będą monitorowały to, co dzieje się na futbolowych boiskach czy trybunach. Konkretnie chodzi o rasistowskie zachowania. Specjalni obserwatorzy mają zwracać uwagę na zachowania fanów, piłkarzy. Nieodpowiedzialne odzywki mają być bezwzględnie tępione. Zespoły mogą być karane ujemnymi punktami, grą przy pustych trybunach czy nawet w skrajnych przypadkach wykluczeniem z rozgrywek. O całej sprawie pisze BBC.

Spotkanie takiej roboczej grupy pod egidą Międzynarodowej Federacji Piłkarskiej grupy już się odbyło. Wziął w niej m.in. udział były reprezentant Ghany Kevin-Prince Boateng. Na początku stycznia doświadczony piłkarz opuścił boisko, kiedy to części kibiców w trakcie towarzyskiego spotkania pomiędzy czwartoligowym zespołem Pro Patria, a AC Milan, zaczęła go obrażać. Boateng złapał piłkę, ściągnął koszulkę i udał się do szatni. Teraz ma być w grupie tych, którzy na futbolowych stadionach mają pomagać w zwalczaniu rasitowskich zachowań.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Maj 9th, 2013 o 10:33 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz