20 rocznica zamachu na Haniego. Recenzje książki

W cieniu obchodów katastrofy pod Smoleńskiem warto pamiętać o tym, co stało się dwie dekady temu w Republice Południowej Afryki. Wtedy to, w godzinach przedpołudniowych 10 kwietnia 1993 roku polski emigrant Janusz Waluś zastrzelił na podjeździe przed domem w Boksburgu Chrisa Haniego. Szefa Południowoafrykańskiej Partii Komunistycznej i jednego z czołowych działaczy Afrykańskiego Kongresu Narodowego, który szykował się do przejęcia władzy w kraju, co nastąpiło rok później.

Dziś w mediach elektronicznych pokazało się sporo informacji na ten temat i recenzji mojej książki “Zabić Haniego. Historia Janusza Walusia”.

TUTAJ WYWIAD W RZECZPOSPOLITEJ ON-LINE “SZKODA ŻYCIA”.

Z kolei w tym miejscu tekst dziennikarza “Rzeczpospolitej” Mateusza Pawlaka pt. “Zamach, który zatrząsł krajem”. Tak na marginesie, Mateusz Pawlak specjalizuje się w ekonomii, ale też w problematyce Czarnego Lądu. W ciągu kilku wyjazdów zwiedził ponad 20 afrykańskich krajów. Jego przygody i przeżycia w Republice Środkowoafrykańskiej czy Namibii mrożą krew w żyłach. Podróżowanie ma we krwi, jak ja sam. Kto wie, może sam kiedyś napisze książkę o Czarnym Kontynencie i o swoich przeżyciach tam. Z pewnością byłaby interesująca!

Tutaj z kolei recenzja książki w portalu Salon24.pl. Kolejna informacja o książce na radomskim portalu Co Za Dzień pt. Szlifierz z Radomia, który zabił Haniego.

Ten wpis zostal opublikowany w środa, Kwiecień 10th, 2013 o 21:01 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz