Rasistowski incydent w Strzelcach Opolskich

Zwykły piłkarski kibic na pewno czegoś takiego by nie zrobił. Niestety, grający w trzecioligowym LZS Piotrówka piłkarze z Afryki, znowu doświadczyli przykrego zdarzenia.

Do wszystkiego doszło w Strzelcach Opolskich, gdzie mieszkają i skąd dojeżdżają na treningi swojej drużyny. – Ktoś na szybie naszego samochodu, busika, którym dojeżdżamy na treningi oraz meczem, napisał: “Jeba… murzynów, do pieca z wami” – relacjonuje Patmore Shereni (na zdjęciu powyżej).

To 29-letni zawodnik z Zimbabwe, który w Polsce gra od pięciu lat i dobrze mówi po polsku. – Muszę przyznać, że różne rzeczy już tutaj przeżyłem, ale takiej jeszcze nie. Pierwszy raz spotkałem się z takim zachowaniem – relacjonuje były zawodnik m.in. KS Wisła, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Skałki Żabnica, a teraz LZS Piotrówka.

Shereni całą sprawę zgłosił na policję. Stróże prawa sporządzili raport i już zajmują się całą sprawą. Dodajmy, że to nie pierwszy taki przypadek i atak na afrykańskich piłkarzy klubu z Opolszczyzny, gdzie grają przecież zawodnicy z takich krajów, jak Nigeria, Senegal, Ghana czy Zimbabwe. Rok temu przykrego zdarzenia doświadczyli Idrissa Cisse i Sani Goringo Abubakar. Więcej w tekście “Zaatakowali piłkarzy z Afryki” tutaj.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Marzec 1st, 2013 o 14:04 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Rasistowski incydent w Strzelcach Opolskich”

  1. Pobili piłkarzy LZS Piotrówka! | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] marcu 2013 obrażono tam Patmore Shereni z Zimbabwe. Na szybie busa, którym jeździli piłkarze, ktoś wypisał: “Jeba… murzynów, do pieca z wami”. Z kolei w sierpniu 2012 pobito tam Sani Goringo Abubakara z Nigerii i Idrissę Cisse z Senegalu. [...]

 

Zamiesc komentarz