Mistrzostwa remisów. Podsumowanie dnia

ABDOU RAZACK TRAORE ZALICZYŁ KILKA MINUT W SPOTKANIU NIGERIA - BURKINA FASO. FOT. M.CHWIEDUK

Sześć meczów XXIX Pucharu Narodów i jak na razie pięć remisów. Oba dzisiejsze spotkania w grupie C w Nelspruit był dramatyczne i zacięte. Znowu dała o sobie znać reprezentacja Etiopii. Rewelacja 2012 roku zdołała zremisować z obrońcą trofeum, mimo, że przez prawie godzinę grała w osłabieniu. W meczu Nigeria – Burkina Faso na kilka ostatnich minut na murawie pojawił się znany z występów w Lechii Gdańsk Abdou Razack Traore. “Ogiery” wyrównały w dramatycznych okolicznościach w ostatniej akcji meczu w 94 minucie!

ZASKOCZENIE

Gra Czarnych Lwów

Etiopczycy grali w dziesiątkę, przegrywali 0-1 z Zambią, nie strzeli karnego, a mimo to zdołali zremisować. Duży szacunek dla zespołu, w kadrze którego jest ledwie trzech zawodników z zagranicznych zespołów, a reszta gra u siebie w kraju. – Jesteśmy szczęśliwi, że po 31 latach wróciliśmy do Pucharu Narodów w takim stylu. Mój zespół pokazał charakter i to, że potrafi grać w futbol. Czerwona kartka naszemu bramkarzowi została pokazana niesłusznie – komentował po spotkaniu Sewnet Bishaw, szkoleniowiec Etiopczyków.

ROZCZAROWANIE

Brzydki faul

W 36 minucie meczu Zambia – Etiopia nie popisał się bramkarz tych drugich Jemal Tassew. Interweniował poza polem karnym brutalnie faulując Chisambę Lungu. Sam golkiper opuścił boisko na noszach, ale zobaczył przy tym czerwony kartonik. Z kolei w drugim dzisiejszym meczu z boiska na kwadrans przed końcem wyleciał obrońca Nigerii Efe Ambrose.

GRUPA B

20 stycznia, godz. 16, Port Elizabeth: Ghana – DR Konga 2:2. Badou 40. K.Asamoah 49 – Mputu 54. Mbokani 69. karny

20 stycznia, godz. 19, Port Elizabeth: Mali – Niger 1:0. Keita 84.

GRUPA C

21 stycznia, godz. 16, Nelspruit: Zambia – Etiopia 1:1. Mbesuma 45. – Girma 65.

21 stycznia, godz. 19, Nelspruit: Nigeria – Burkina Faso 1:1. Emenike 23. – A.Traore 90.

6 luty, godz. 16, Durban: zwycięzca 2 ćwierćfinału – wygrany 3 ćwierćfinału

6 luty, godz. 19.30, Nelspruit: zwycięzca 1 ćwierćfinału – wygrany 4 ćwierćfinału

MECZ O III MIEJSCE

9 luty, godz. 19, Port Elizabeth

FINAŁ

10 luty, godz. 19, Johannesburg

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Styczeń 21st, 2013 o 23:07 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

5 odpowiedzi dla “Mistrzostwa remisów. Podsumowanie dnia”

1. Kristofer napisal(a):

Jestem kompletnie zaskoczony postawa Etiopii. Myslalem ze to bedzie jakas kopanina byle dalej od bramki , a tu prosze , udalo im sie skonstruowac kilka naprawde ladnych skladnych akcji. Zambia = mizeria. Czemu od poczatku nie gral Mayuka i Mbola ? Moze sie jeszcze rozkreca bo jak narazie czarno to widze. Nigeria troche odswiezyla swoj sklad , maja potencjal z przodu ale brakuje im wykonczenia akcji. Ogolnie slaba grupa podobnie zreszta jak grupa A. Kandydatow do koncowego triumfu upatruje w grupie B i D. Dzis moc pokaza slonie :)

2. Azuke napisal(a):

Nie wiem, czy to Etiopia jest naprawdę niezła, czy Zambia taka słaba, ale chyba raczej ta druga opcja. Co nie oznacza, że nie doceniam Etiopii, którą widzę pierwszy raz w akcji i zrobili na mnie naprawdę dobre wrażenie. Szczególnie Saladin Said. Co do Zambii to daleko im do mistrzów Afryki. Zostali ukarani za zbytnią pewność siebie i nonszalancję. Podobną karę poniosła Nigeria, tylko że za głupotę. Jeszcze na 30 sekund przed końcem byli z piłką w narożniku pola karnego Burkina Faso, a pozwolili sobie wbić gola. Keshi ma dużo do poprawy, ale ja wierzę w Super Orłów. Kibicuję im od 1994 roku i chociaż obecna kadra, nie jest naszpikowana gwiazdami jak kiedyś, to myślę, że stać ich na dojście do strefy medalowej.

Taka jeszcze smutna konstatacja. Afrykańskie gwiazdy po przyjeździe na mistrzostwa Czarnego Lądu dostają wg. mnie tzw. “małpiego rozumu”. Zapominają o taktyce, grze dla kolegów. Każdy chce być bohaterem narodowym noszonym na rękach. Stąd mnóstwo pojedynków 1 na 1, 1 na 2 czy nawet 1 na 3. Strzały z 30 metrów itd. Nieraz naprawdę przykro na to patrzeć.

3. kogut napisal(a):

No faktycznie zawodnicy chcą się popisac , lecz nap dzisiaj Adebayor grał dobrze nie strzelał na bramkę bo zajał sie rozgrywaniem i walką o piłke bo nikt poza nim w togo by tego nie zrobił .