Żona dla piłkarza

Trwa odliczanie do pierwszego meczu mistrzostw świata w Republice Południowej Afryki. To już niewiele ponad czterdzieści dni! Niestety, zanosi się na to, że z powodu urazów mocno osłabiona do turnieju przystąpi reprezentacja Ghany. Szkoda, bo „Czarne Gwiazdy” to reprezentacja z bardzo dużym potencjałem.

Kontuzjowana jest największa gwiazda drużyny prowadzonej przez serbskiego szkoleniowca Milovana Rajevaca - Michael Essien. Brak zawodnika Chelsea Londyn to ogromna strata. Od dłuższego czasu z powodu urazu nie gra też kapitan reprezentacji Stephen Appiah.
Na stadionach w RPA nie wystąpi też inny znany zawodnik Junior Agogo. To najlepszy strzelec zespołu podczas Pucharu Narodów Afryki w 2008 rok. „Ago-Goal”, jak nazywają silnego napastnika piłkarscy kibice w Ghanie, ma kłopoty z kostką.
Szkoda, że go nie będzie. Może byłaby okazja do zapytania zawodnika o to co zrobił z… kandydatką na żonę, którą podarował mu jeden z kibiców.
Wszystko działo się podczas mistrzostw Czarnego Lądu dwa lata temu. Junior Agogo strzelił wtedy dla „Czarnych Gwiazd” kilka ważnych goli. W któryś dzień w hotelu Fiesta Royal w Akrze, gdzie zakwaterowana była ekipa Ghany, zjawił się 82-letni staruszek. Przedstawił się jako Nana i chciał rozmawiać z Agogo.
Starszy jegomość od razu przystąpił do rzeczy i wytłumaczył, że przyszedł zaoferować futboliście swoją śliczną wnuczkę za żonę. Reprezentant Ghany odpowiedział z uśmiechem, że czeka w takim razie na dziewczynę. O tym epizodzie można przeczytać w czwartym rozdziale książki „Afryka gola!”.
Kto w takim razie zastąpi Essiena, Agogo czy Appiah? W trakcie tegorocznego, styczniowego Pucharu Narodów Afryki ton grze nadawali zdolni juniorzy, którzy w zeszłym roku zdobyli mistrzostwo świata do lat 20. W Ghanie nigdy nie brakowało utalentowanych zawodników. Teraz też są Andre Ayew, Opoku czy świetny Kwadwo Asamoah.
W grupie D MŚ rywalem „Czarnych Gwiazd” są: Niemcy, Australijczycy i Serbowie.

PS. Zachęcam do zaglądnięcia do działu Galeria.

Ten wpis zostal opublikowany w piątek, Kwiecień 30th, 2010 o 08:00 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Żona dla piłkarza”

  1. Oferował mu wnuczkę za gole. Niespodziewana śmierć | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] [...]

 

Zamiesc komentarz