Eliminacje Pucharu Narodów Afryki. Decydujące mecze

To już ostatnie eliminacyjne spotkania. W niedzielę wieczorem poznamy wszystkich 16 finalistów XXIX Pucharu Narodów. Gospodarze styczniowego turnieju, jedenastka Republiki Południowej Afryki gra w piątek w Warszawie, a 3o innych zespołów walczy w weekend o udział w prestiżowym turnieju.

Będzie się działo, bo na dziś jedną nogą poza Pucharem Narodów są „Nieposkromione Lwy ”. Kameruńczycy u siebie w niedzielę po południu muszą odrobić dwubramkowe straty z pierwszego meczu. Ciężkie zadanie czeka też w sobotę wieczorem Senegalczyków. „Lwy Terangi” przegrały w pierwszym meczu 2:4 z Wybrzeżem Gości Słoniowej. Czy uda się u siebie w Dakarze odrobić dwubramkową stratę?

Obrońcy tytułu Zambijczycy muszą z kolei obronić jednobramkową zaliczkę z pierwszego meczu z Ugandą w Kampali. Nie będzie łatwo, bo „Żórawie”, to nieobliczalny zespół.

Interesująco będzie też w innych starciach. W niedzielę wieczorem (początek godz. 18) Burkina Faso, z dwoma zawodnikami z naszej ekstraklasy, Prejuce Nakoulmą i Abdou Razack Traore, mierzy się u siebie z Republiką Środkowoafrykańską. Ci drudzy wygrali u siebie 1:0. Jeżeli obronią zaliczkę, to po raz pierwszy wystąpią w Pucharze Narodów. Podobnie rzecz tyczy się się jedenastki Republiki Zielonego Przylądka. To też byłby debiutant w mistrzostwach Afryki.

Warto dodać, że i piłkarska ekipa Republiki Środkowoafrykańskiej i Republika Zielonego Przylądka są w rankingu FIFA wyżej niż Polska. Odpowiednio na 49 i 51 miejscu, a biało-czerwoni na 54…

Na dziś pewniakami do awansu są zespoły DR Konga, Mali czy Algierii, która wygrała wyjazdowe spotkanie z Libią. Przed dużymi kłopotami stoją zaś reprezentacje Kamerunu, Maroka czy ćwierćfinalisty ostatniego PNA Gabonu.

MECZE REWANŻOWE 2 RUNDY ELIMINACJI PUCHARU NARODÓW AFRYKI 2013

Sobota:

Malawi – Ghana (pierwszy mecz 0:2)

Botswana – Mali (0:3)

Nigeria – Liberia (2:2)

Uganda – Zambia (0:1)

Gwinea Równikowa – DR Konga (0:4)

Senegal – Wybrzeże Kości Słoniowej (2:4)

Tunezja – Sierra Leone (2:2)

Maroko – Mozambik (0:2)

Niedziela:

Algieria – Libia (1:0)

Kamerun – Republika Zielonego Przylądka (0:2)

Togo – Gabon (1:1)

Angola – Zimbabwe (1:3)

Niger – Gwinea (0:1)

Etiopia – Sudan (3:5)

Burkina Faso – Republika Środkowoafrykańska (0:1)

Do finałowego turnieju, 19 stycznia – 10 luty 2013 w RPA, awansują zwycięzcy dwumeczów. Stawkę uzupełnią gospodarze.

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Październik 11th, 2012 o 12:17 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

2 odpowiedzi dla “Eliminacje Pucharu Narodów Afryki. Decydujące mecze”

  1. kolekcjoner2 napisal(a):

    Środkowa Afryka i Zielony Przylądek :-)

  2. kolekcjoner2 napisal(a):

    trzymam kciuki oczywiście

 

Zamiesc komentarz