Piłkarze w telewizji śniadaniowej

UGOCHUKWU UKAH ZMIENIŁ BARWY KLUBOWE. Z WIDZEWA PRZENIÓSŁ SIĘ DO JAGIELLONII. FOT. M.CHWIEDUK

UGOCHUKWU UKAH RAZEM Z DICKSONEM CHOTO MA SIĘ WE WTOREK RANO POJAWIĆ W STUDIO TVP 2. FOT. M.CHWIEDUK

We wtorek o godzinie 10 rano w studiu TVP 2 ma się pojawić dwójka afrykańskich piłkarzy grających w naszej ekstraklasie. Będzie to obrońca Legii Warszawa Dickson Choto, a także defensor Jagiellonii Białystok Ugochukwu Ukah. Razem z nimi w studiu telewizji śniadaniowej pojawi się też prezes Fundacji Ekonomicznej Polska – Afryka Wschodnia pan Robert Zduńczyk.

Okazją do rozmowy i spotkania będzie niecodzienny afrykański kalendarz, który jest w tej chwili rozdawany najmłodszym polskim piłkarzom. Ukah i Choto są jednymi z jego bohaterów. Ten pierwszy opowiada o Nigerii, z kolei defensor Legii mówi o Zimbabwe i grupie etnicznej z której pochodzi: Shona.

- Tradycyjnie większość Shona to ludzie biznesu i handlu. Ale niektórzy z nas od kilkudziesięciu lat robią to, z czego ludzie Shona znani są dziś nie tylko w Zimbabwe, lecz także na całym świecie – czyli niezwykłe rzeźby z kamienia. Najciekawsze i najwartościowsze sprzedawane są bardzo drogo - opowiada w kalendarzu Dickson Choto.

We wtorek rano w studiu telewizyjnej dwójki piłkarze poopowiadają z pewnością równie ciekawie. Przypomnę, że w studiu TVP 2 mają się pojawić około godziny 10.

TUTAJ FILMIK Z ROZMOWY Z PIŁKARZAMI W STUDIO TVP 2!

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Październik 8th, 2012 o 13:33 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

 

Zamiesc komentarz