Piszą o książce „Afryka gola!”

Redaktor Paweł Czado z katowickiej GW to znawca nie tylko śląskiej piłki. Jak mało kto interesuje się też futbolem na Czarnym Lądzie. Jest jedną z pierwszych osób, która przeczytała książkę.

Oto jego opinia z czado.blox.pl:

“Książka Michała Zichlarza „Afryka gola! Futbol i codzienność” zaczyna się zdaniem, w którym Czarny Ląd jest cały skupiony jakby w soczewce…

“Kiedy po przylocie do stolicy Nigerii Abudży zająłem miejsce w autokarze jadącym do Lagos, wstał asystent kierowcy i po odmówieniu modlitwy zwrócił się do wszystkich, żeby do siedzącego obok współpasażera powiedzieć: nie jesteś sam.”

Taka właśnie jest Afryka. Kiedy tam byłem, bez przerwy miałem dziwacznie przeplatające się poczucie tymczasowości i solidarności. Właściwie w każdej chwili możesz tam umrzeć (wiem co piszę), ale możesz też liczyć na pomoc. Bezinteresowną pomoc.

Nie będę Wam streszczać książki Michała. Jego opowieść z piłkarskich podróży po RPA. Mozambiku, Suazi, Nigerii, Tunezji, Egipcie, Senegalu i Ghanie musicie przeczytać sami. Warto.”

Więcej na:
http://czado.blox.pl/2010/04/Nie-jestes-sam.html

Ten wpis zostal opublikowany w czwartek, Kwiecień 29th, 2010 o 09:26 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Piszą o książce „Afryka gola!””

  1. Kibic Odry ;) napisal(a):

    Z niecierpliwością czekamy na książkę, która powinna być lekturą obowiązkową każdego kibica piłki nożnej . Po za tym to czekamy także na sobotnie zwycięstwo Odry Wodzisław !!!

 

Zamiesc komentarz