Bramkostrzelna Chinasa

CHINASA OKORO GLORIA MA SMYKAŁKĘ DO ZDOBYWANIA GOLI. FOT. MICHAŁ CHWIEDUK

W zeszłym sezonie zdobyła z zespołem RTP Unia Racibórz mistrzostwo i puchar Polski. Została też  najskuteczniejszą zawodniczką kobiecej Ekstraligi zdobywając 20 goli. Teraz Chinasa Okoro Gloria zdobywa bramkę za bramką w turnieju kwalifikacyjnym kobiecej Ligi Mistrzów.

„Unitki” przebywają na Słowacji, gdzie ich rywalkami są Slovan Bratysława, Ekonomist Nikisić z Czarnogóry oraz FC Bobruichanka z Białorusi. W pierwszym sobotnim spotkaniu z gospodyniami reprezentantka Gwinei Równikowej zdobyła trzy gole, walnie przyczyniając się do wysokiego zwycięstwa 5:0. Świetnie poradziła sobie też z koleżankami dzisiaj w starciu z Ekonomistem. Znowu zdobyła trzy gole i dołożyła jeszcze dwie asysty, a mistrzynie Polski wygrały aż 7:1.

W czwartek ostatni meczu w grupie z Białorusinkami. Jeśli Chinasa dalej będzie w takiej formie, to drużynie z Raciborza wreszcie uda się awansować do głównej fazy Champions League, w której gra najlepszych 32 zespołów ze Starego Kontynentu. Przykład z dziewczyn z Raciborza powinni wziąć piłkarze naszych klubów, którzy nie radzą sobie w rywalizacji w europejskich pucharach…

Tutaj artykuł o tym, jak Chinasa Okoro Gloria trafiła do Raciborza.

Ten wpis zostal opublikowany w poniedziałek, Sierpień 13th, 2012 o 12:34 i jest napisany pod Afryka. Mozesz sledzic komentarze do tego wpisu poprzez RSS 2.0 kanal. Mozesz rowniez zamiescic komentarz, lub sledzic post ze swojej wlasnej strony.

Jedna odpowiedz dla “Bramkostrzelna Chinasa”

  1. Wybrała Unię zamiast Atletico Madryt | AfrykaGola.pl napisal(a):

    [...] sezonie zdobyła dla Unii 18 goli w kobiecej Ekstralidze. Wcześniej tych bramek zdobyła 20. Szalała też  w zeszłorocznym turnieju eliminacyjnym Champions League. Oby teraz było [...]

 

Zamiesc komentarz